Sinan Oğan'dan saldırı açıklaması

"Hayır" çalışması sürdüren Sinan Oğan, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Akademisi'nde konuştuğu sırada saldırıya uğraması hakkında konuştu.

Sinan Oğan'dan saldırı açıklaması

Hayır" çalışması sürdüren Sinan Oğan, Bahçeşehir Üniversitesi'nde katıldığı 'Türkiye'nin Gündemi' konulu konferansta saldırıya uğradı.

Oğan konuşma yaptığı sırada salondaki bir kişi koşarak kürsüyü devirdi. Bu sırada salonda panik yaşandı. Basına kapalı konferansta yaşananlar Oğan'ın 'periscope' yayınına yansıdı. Olay çıkaran kişinin salondan çıkarılmasının ardından Oğan konuşmasına devam etti.

"KÜRSÜYE DEVİRDİ"

DHA'nın haberine göre, Konferansın ardından olayla ilgili açıklama yapan Sinan Oğan, "Bir saldırı oldu. Biz burada demokrasiyi anlatırken maalesef ki daha önce Iğdır'dayken PKK'nın saldırısına uğramıştık, mecliste AKP'lilerin saldırısına uğramıştık, bugün ülkücü olduğunu iddia eden ancak kandırılmış bir gencin saldırısına uğradık" dedi. Kendisine fiziksel bir müdahalenin olmadığını belirten Oğan, "Kürsüye devirdi" dedi.

EN TEPEKEDİK AZMETTİRİCİDİR

Öte yandan Sinan Oğan, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından ikinci bir açıklama yaptı. Oğan, "Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Avrupa'da salonum iptal edildi diye 2 gündür veryansın ediyor. Biz İstanbul'un göbeğinde ilim yuvası üniversitede sırf Hayır dediğimiz için saldırıya uğruyoruz. İktidardan tek bir geçmiş olsun mesajı dahi yok. Yarattığınız Türkiye ile övünüyor musunuz? Ülkü Ocaklılar kimsenin tetikçisi değildir. Bu olayın tekrarı halinde bu kandırılmış gencecik çocuklara bir şey olması halinde bu olayların sorumlusu bugünkü saldırıda olduğu gibi en tepedeki azmettericidir." dedi.

OĞAN ŞİKAYETÇİ OLMADI, SERBEST BIRAKILDI
Oğan'ın şikayetçi olmaması üzerine olay çıkaran kişinin gözaltına alınmadığı öğrenildi.

AKŞENER AÇIKLAMA YAPTI
Bu arada yaşananlarla ilgili Meral Akşener twitter hesabından "Sn Sinan Oğan'a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Referandumda evet diyenlere herşey mübah, hayır deme hakkını kullanana saldırı" açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ZAFER
ZAFER - 4 yıl Önce

Gerçek Ülkücüler ve Türkçüler! Geri zekalı saldırgan zibidileri çakma Ülkücü olarak piyasaya sürüyorlar, bunun mafya ayağı da var ve bunlar saldırganlaşmaya başladı.
Ortaya çıkın dayanışma içine girin, şiddet karşıtı olarak sesinizi yükseltin ve has durun yoksa bu vatan haini şerefsizler Ülkücü Türkçü kılığında kuru gürültü ile topluma korku salacak ve gittikçe saldırganlaşacak.

Mehmwt celik
Mehmwt celik - 4 yıl Önce

Bunu yapan kisi tam bir terbiyesizlik yapmıştır eğer T.c.tin de özgürlük varsa eşitlik varsa neden müdahale ediliyor engellenir Hayır diyenlerin konuşması engellwndikce prim artıyor Hayır diyenlerin oyu EGER ULKUCUSE O HAREKETİ YAPMAZ BÜYÜKLÜK YİNE SİNAN BEY YAPMIŞ AF ETMİŞ ONU ŞİKAYETÇİ OLMAMIŞ BÜYÜK ADAM HERZAMAN BÜYÜKTÜR SAYGILARIMLA