Sinan Oğan 'İhracımı, Binali Yıldırım istedi'

Sinan Oğan, MHP'den ihraç edilmesi yönündeki kararı Bahçeli ve Başbakan Yıldırım'ın birlikte aldığını iddia etti.

Sinan Oğan 'İhracımı, Binali Yıldırım istedi'

MHP Genel Merkez yönetiminin hakkında ikinci kez ihraç istemiyle disipline sevk ettiği eski Iğdır Milletvekili ve genel başkan adayı Sinan Oğan, ihraç kararının Başbakan Binali Yıldırım ile MHP lideri Devlet Bahçeli görüşmesinde alındığını iddia etti.

Oğan, "Bu ihracın asıl sebebi MHP tabanının bizim arkamızda saf tutarak hayır demesidir" dedi.

Oğan, "Bugün hayır kampanyasını yürütmemiz onları rahatsız etti. Başbakan'la Bahçeli tedbir olarak bizi ihraç etmekte gördü" ifadelerini kullandı.

Oğan'ın açıklamaları şöyle;

"Türkiye'de yüzbinlerce parti üyesi var. Dolayısıyla bir parti üyesini herhangi bir parti ile görüşmesinin ihraç sebebi olması gibi saçma sebep olamaz. İkincisi ben daha önce ihraç edildim. Ve böyle ele avuca gelmeyecek sebepleriyle mahkeme kararıyla geri döndüm.

Artık uğraşmasınlar. Israrla bizi ihraç etmeye çalışmalarının sebebi parti disiplini değil bizim kendilerine rakip görmeleridir. Bunun demokraside yeri yoktur. Dolasıyla da inşallah adalet tecelli edecek."

YORUM EKLE
YORUMLAR
NKavcar
NKavcar - 4 yıl Önce

size değer vermiştik, geçmişinize rağmen de. kendinizi nerede konumlandırıyorsunuz sinan bey? i̇şleri güçleri yok da sizi mi dert edecekler? hemen geri döneceğiniz mahkeme kalmadı galiba.