Ülkücüler Bahçeli’nin önüne konan zarfı tartışıyor

Bahçeli'nin kendisine verilen kapalı zarftan sonra Başkanlık sistemini destekleyen açıklamalar yaptığı iddiası MHP çevrelerinde gündem oldu. Genel Merkez sessizliğini korurken MHP Isparta Milletvekili Okuyan "Başka gizli görüşmeler olmuş olabilir" dedi.

Ülkücüler Bahçeli’nin önüne konan zarfı tartışıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisine gönderilen kapalı bir zarf sonrası Başkanlık sistemini destekleyen açıklamalar yaptığı ileri sürüldü. MHP’de geniş yankı bulan bu iddianın sahibi MHP’ye yakın olan Yeniçağ gazetesinin yazarı ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanı Ahmet Takan’dı. 

Kapalı zarf iddiası MHP çevrelerinde gündem olurken, MHP Genel Merkezi’nden konuyla ilgili tek bir açıklama yapılmadı. Yeniçağ gazetesinden Bilun Çelik’in haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün MHP’nin kuruluşunun 48’inci kuruluş yıl dönümünü kutlamaları çerçevesinde partisini izleyen gazetecilerle bir araya geldi. Ancak Bahçeli, başkanlık sistemine desteğine vurgu yaparken, “Zarf” iddialarına hiç değinmedi.

TOPLANTIYA MUHALİFLER KATILMAYACAK

AKP ve MHP’nin kampanyasını kendi gerekçeleri doğrultusunda yürüteceğini söyleyen MHP lideri, her şeye rağmen bazı kavramların çelişkilere fırsat vermeden ağız birliği içinde kullanılması gerektiğini de sözlerine ekledi. “Biz gidip ‘evet’i anlatmazsak kimse ‘evet’ demez” diyen Bahçeli, kampanyada “Bu ülke için vazgeçilmez bir yeminimiz vardır. Onun için Evet” sloganını kullanacaklarını duyurdu. Devlet Bahçeli, Konya’da referanduma ilişkin toplantı yapacaklarını ancak bu toplantıya “Hayır” oyu veren milletvekillerinin katılmayacağını da söyledi. 

“KİMSEYLE TARTIŞMADI”

MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan da “Bizim Genel Başkan’ımız bir kişi ile tartışmadı bu konuyu ne Divan’da ne MYK’da ne de milletvekilleri ile hiçbir yerde tartışılmadı. Bilmediğimiz bir şey var. Ama gördüğümüz bir şey var. Bu çözüm sürecinde nasıl oldubittiye getirildi ve gizli gizli götürüldü” dedi. Okutan şu ifadeleri kullandı: 


“BAŞKA GİZLİ GÖRÜŞMELER OLMUŞ OLABİLİR”

“HDP ile köprüler tam olarak atılmadan 7 Haziran’da tam bir başkanlık sistemi propagandası ile seçime gittiler. Ama bu milletten onay almadı. Şimdi bizimkiler diyor ya bu millete gidecek, evet 7 Haziran’da gitmişti ama onay almamıştı. AKP’nin tüm argümanları o zaman başkanlık sistemi üzerine kurulmuştu. 1 Kasım’da seçime güçlü ve tek başına iktidar sloganı ile gitti ve milletten onay aldı. Şimdi başa dönüldü ve MHP ile koalisyon yapılıyor. Sayın Genel Başkan gündeme getirdiğinde söylemiştik, bu konu millete gidilecek deniyor ancak daha önce gidildi ve onay almadı demiştik. Bu argüman doğru değil. Çünkü millet daha önce bunu onaylamadı. Ondan sonra sarı zarf mı geldi, ne olduğunu bir türlü bilmiyoruz. Ahmet Bey’in bildiklerini bilmiyoruz. Bir sarı zarf gelmiş olabilir. Başka gizli görüşmeler olmuş olabilir. Ama bunu kimseyle paylaşmadı.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
ferdazor
ferdazor - 4 yıl Önce

bence ya özel hayatını ifşa ile ya bakanlık vaatleri ile (ki bu sıradan kalıyor) veya akşener'i yok etmekle kandırılmış olabilir.

NKavcar
NKavcar - 4 yıl Önce

ahmet takan bu yalanları nasıl uyduruyor herkes merak ediyor. bu muhteremi de mahkemeye versinler ki o zarf hakkında doğru bilgi alabilelim değil mi?

Ayhan Kandaz
Ayhan Kandaz - 4 yıl Önce

Bu ne ya ortalık bulanıkya herkes bir şeyler fısıldıyo.bu ihanetin bedeli agır olacak bahçeli ve şu anki yöneticileri.meral akşenerle birşikte sizi tarihe gömeceğiz yaptohınız onursuzluk afedilmeyecek

Kürşad 1453
Kürşad 1453 - 4 yıl Önce

Ülkücüler Delikanlı olur,yürekli olur,cesur olur.Fitnelik ve alçaklık Ülkücülere çok uzak kalır.Lakin son zamanlarda maalesef karşılıklı olarak birbirlerini suçlamak ve üzmek adına herşey yapılıyor.Bu davaya yakışmıyor...

Nurettin Okur
Nurettin Okur - 4 yıl Önce

Neval hanımefendi peki zarf uyduruluyorsa durup dururken uykusunda mı dürtüler bilge liderinizi.

Naneli
Naneli - 4 yıl Önce

Bahçeli Amerikancıdır, don 10 yolda ılımlı islam projesinde AKP te destek için devşirildi. Bu iş bir zarfla olmadı. Baştan beri yaptıkları il pekişiyor bugün kü tutumu, söylemlerine bakmayınız, bahçelinin icraatına bakınız!

Fatih23
Fatih23 - 4 yıl Önce

Sonuna kadar defalarca hayır. . .