Ümit Özdağ "CHP ile ittifak bize oy kaybettirdi"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ'dan Millet İttifakı ile ilgili çarpıcı bir açıklama geldi. Özdağ, "CHP ile ittifak İYİ Parti'ye oy kaybettirdi" dedi.

Ümit Özdağ "CHP ile ittifak bize oy kaybettirdi"

Sputnik'te yer alan habere göre 24 Haziran seçimlerinde bekledikleri oyu alamayan İYİ Parti'den Millet İttifakı'ndaki ortağı CHP ile ilgili bir açıklama geldi.

'SİYASETTE PİŞMANLIK SÖZ KONUSU DEĞİL AMA…'

Habertürk TV'de konuşan Özdağ, beklenen oyun alınamamasından CHP'yi sorumlu tuttu. Özdağ, "Koyduğumuz hedeflere ulaşamadık. Bunun nedenleri var. Benim kişisel kararım CHP ile seçim ittifakı bize oy kaybettirdi. Siyasette pişmanlık söz konusu değil ama genel çerçevede baktığımızda yolumuza devam ediyoruz. Eğer SP-Demokrat Parti ittifakı olsaydı biz de çok daha fazla oy alırdık. Sadece biz değil Saadet Partisi de bunu belirledi diye düşünüyorum" dedi.

'DAHA İYİ YAPABİLİRDİK'

Seçim sürecinde kendi eksiklerinin de olduğunu ifade eden Özdağ, "Tabi bizim de eksiklerimiz vardı. Kampanyamızı daha iyi yapabilirdik. Neticeye baktığımızda geçmişten ders alıp, eksiklerimizi giderip, yola devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AYHAN KALKAN
AYHAN KALKAN - 3 yıl Önce

Sayın ÖZCAN CHP SAYESİNDE MECLİSE GİRDİNİZ BELEDİYE SEÇİMİNDE KAÇ BELEDİYE ALACAKSINIZ GÖRECEĞİZ

SONSUZA KADAR ADALET
SONSUZA KADAR ADALET @AYHAN KALKAN - 3 yıl Önce

Teşhisler gayet doğru..CHP fabrika ayarlarına dönmeden yapılacak ittifaklar milliyetçi partilere zarar verir.Yalnız bir uyarı yapmak lazım.Genel seçimler baskın olduğu için listeleri sineye çekti herkes lakin yerel seçimlerde vaat edilen demokratik aday belirleme usulleri uygulanmaz ve tepeden inme adaylar olursa yazık edersiniz her şeye!

Ekrem TELLİ
Ekrem TELLİ - 3 yıl Önce

Nankörlük ciğerinize işlemiş,asıl siz Milleti yanılttınız. CHP ,demokrasi adına 15 kahraman
Millet vekilini size getirmeseydi “ bahçeli-rte-ysk “ tezgahı sizi siyaset sahnesinden süpürecekti.(1),
Ülkücü tavrıyla ortaya çıkıp,”selo” sever hale dönüştünüz.Sayın Özcan YENİÇERİ’ye bile tahammül
gösteremediniz.Size verilen oyların “ bahçeli-rte-ysk “tezgahınna inat KEHREN verildiğini bilin derim.

Nihal Aydın
Nihal Aydın - 3 yıl Önce

CHP ile ittifak, ittifak grubunda en güçlü parti CHP diye düşündürdü. Çünkü iyi parti yeni bir partiydi ve CHP ana muhalefet partisi. Ekranlara bile ağırlıklı olarak İnce ve Erdoğan getirildi. İyi parti Erdoğan'a rakip gözü ile bakılmadı. Ve halk solculara oy vermem diyor. Erdoğan koltuktan indirilmeli demiyor ne yazık ki.