82 yaşında hayatını kaybeden Erkin Koray, tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

Koray'ın vefatının ardından birçok siyasetçi taziye mesajları yayınladı.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU

 "Bir efsaneyi kaybettik. Vefat haberini aldığımız Erkin Koray’a Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve müzik dünyasına başsağlığı diliyorum."

ABB BAŞKANI MANSUR YAVAŞ

Değerli sanatçımız Erkin Koray'ı maalesef kaybettik. Türkçe rock müziğine eserleriyle nefes vermiş, ezgileriyle Anadoluyu rock müzik ile bütünleştiren bir kişiydi. Sanatıyla hep hatırlanacak, Allah rahmet eylesin."

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER

"Kalbimize işleyen efsane şarkılarıyla hem milletimizin takdir ve sevgisini kazanan hem de kültürümüze unutulmaz bir değer mirası bırakan usta sanatçımız Erkin Koray'a Yüce Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun..."

MEMLEKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI MUHARREM İNCE

"Aşkımız Bitecek, Öyle Bir Geçer, Çöpçüler, Sevince ve daha nice eserleriyle gönlümüzde taht kuran usta sanatçı Erkin Koray'ı kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

 ESKİ DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

“Öyle bir geçer zaman ki… Anadolu Rock müziğinin efsane ismi, kıymetli sanatçımız Erkin Koray’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum."

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA

"Müziğin efsane isimlerinden Erkin Koray’ı, akciğerlerindeki rahatsızlık ve yaşlılığa bağlı sağlık sorunları sebebiyle kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Erkin Koray, müziğiyle bir hayat boyu bizi bize anlatmanın en iyi yolunu aradı.…"

Editör: Habererk Haber Merkezi