Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, bugünkü 'Zor günler göreceğiz güneşsiz günler!' başlığıyla kaleme aldığı yazısında AKP iktidarına ekonomi politikaları üzerinden tepki gösterdi.

Muratoğlu yazısında, "Vergileri artırarak ekonomiyi düzelteceklerini zannedenler, beş dolara muhtaç kaldık diyemiyor" şeklindeki ifadelerle AKP iktidarını eleştirdi.

Murat Muratoğlu'nun yazısından ilgili kısım şu şekilde:

Vergileri artırarak ekonomiyi düzelteceklerini zannedenler, beş dolara muhtaç kaldık diyemiyorlar, “yerli üreticiye destek” ayağına ek vergi bindiriyorlar. Sanki yabancı ürünlere vergi gelince, yerli üretici tavan fiyat uygulamasına geçecek. Fiyatlarını yukarı çekmeyecek! Ürettiği malın yabancısının fiyatı yüzde 30 artıyorsa, o da yüzde 25 yapıştıracak!

***

Ortam hazır. Salgın var vergiyi tabana yay! Yetmez… Bu aslında bir kurtuluş savaşı, küresel ekonomik çeteler ekonomimize saldırıyorlar ayağına milletten daha fazla vergi al.Verilen her açıkta ek vergi getireceksen ülkeyi kahvedeki Hüsnü Dayı da gayet güzel yönetebilir. Sahi ülkeyi yönetenlerin Hüsnü Dayı'dan farkı nedir?