"CAS bülteninde şampiyonluğumuzu tescil etmiştir”

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS’ın son yayınladığı bültende, 2010-2011 şampiyonluklarının bir kez daha tescillediğini iddia etti.

"CAS bülteninde şampiyonluğumuzu tescil etmiştir”

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, CAS’ın son bülteninde 2010-2011 sezonu şampiyonluklarının bir kez daha tescil edildiğini savundu. Bülbüloğlu, bordo-mavili kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, CAS bülteninin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Bültenin 30. paragrafında CAS, ’Türkiye Futbol Federasyonu, pek çok sayıda kulübün adının geçtiği 2010-2011 sezonundaki şike olayında, bir alt lige düşürme cezasını şike yaptığı iddia edilen kulübün fiilinin “sahaya yansıma” şartına bağlayarak şikeyi cezalandıran maddenin uygulama alanını kısıtlamıştır’ diyor. Hatırlanacağı üzere şike olayının yaşanmasının hemen ardından müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs eden kulüplere uygulanacak ceza talimatlardan kaldırılmıştı” dedi.

"TRABZONSPOR’UN HEM TEMİZ HEM DE MAĞDUR OLDUĞU ANLATILIYOR"

Yine aynı bültenin 31. paragrafında Trabzonspor için ’temiz’ vurgusu yapıldığını kaydeden Bülbüloğlu, şunları söyledi:

“Bu paragraf bizim için ayrı bir önem arz ediyor. Trabzonspor’umuzun hem temiz hem de ‘mağdur’ olduğu anlatılıyor ve ’Şike sebebiyle mağdur olan ‘temiz’ kulüplerin, federasyonları harekete geçirip şikeye müdahale etmelerini sağlamak için sınırlı güçleri vardır; tıpkı Türkiye Süper Ligi’nin 2010-2011 sezonu ‘temiz’ ikincisi Trabzonspor’un şampiyonluk unvanını, bu unvanı elinde tutan şike şüphelisi Fenerbahçe’den almak için yürüttüğü ancak başarısızlıkla sonuçlanan hak arayışı gibi’ deniliyor.”

"15 MART GÖRÜLECEK DAVA ÖNCESİ BU BÜLTEN ELİMİZİ GÜÇLENDİRDİ"

"2010-2011 sezonunda şike yoluyla elimizden alınan haklarımızın iadesi amacıyla yaptığımız başvuruyu değerlendirmeye almayan FIFA’nın bu kararını CAS’a götürmüştük” diyen Bülbüloğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“CAS’taki davamızın duruşması 15 Mart’ta görülecek. CAS’ın bu bülteni duruşma öncesinde yayınlaması elimizi de güçlendirdi. Şimdi bu bülteni de savunmamıza ekleyerek CAS’taki duruşmaya katılacağız. Bizi hem ‘temiz’ hem de ‘mağdur’ şeklinde değerlendiren CAS’ın hakkaniyetli bir karar vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kulandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 14:14
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344