Fatih Terim'den maç öncesi açıklamalar

Temsilcimiz Galatasaray Avrupa'da yarın 21.00'da Hajduk Split takımı ile karşı karşıya gelecek. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim maç öncesinde transfer konusuna değinerek ''ihtimalimiz çok düşük'' dedi.

banner311
Fatih Terim'den maç öncesi açıklamalar

UEFA Avrupa Ligi'nde oynanacak Galatasaray - Hajduk Split maçı öncesi Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, basın toplantısında şunları söyledi:

'TRANSFER YAPMA İHTİMALİMİZ ÇOK DÜŞÜK'

Özellikle Galatasaraylıların bilmesi gereken birçok konu var. Konu, transfer yapma ihtimalimizin çok düşük olması. Zaten satmadan da alamıyoruz. Bunu da bilerek başladık zaten. Aldığımızdan fazlasını satmışız, şampiyon olmuşuz, kara geçmişiz. Kulübümüzün bunun altından kalkabilmesi için birçok elementin bir araya gelmesi gerekiyor. Gelmesi de çok zor. Böyle baktığımızda da herkes 'Niye orta saha yok, niye o yok?' diye soruyor. Zamanında halledemedik, halledemiyoruz. Biz Galatasaray'ız ama bir refleskimiz olmalı. Elimizdeki kadro neyse en iyisini yapmaya çalışırız. Şunu herkes bilmeli ki büyük transferler hiç kolay değil. Galatasaray Teknik Direktör olarak bunu söylüyorum ama Türkiye'deki aşağı yukarı her kulübün böyle olduğunu düşünüyorum. Yönetiminde işi zor. Alırsanız neden aldınız, almazsanız neden almadınız eleştirileri oluyor. Ekim'e kadar alabileceğimiz ne varsa alırız ama ben bu işin açıkçası çok da kolay düzeleceğine inanmıyorum.

'O SÜRECİN ALTINDAN KALKAMADIK'

Pandemi sonrası ideal oyunumuza tekrar kavuşamadık ama ara sonrası oynadığımız ilk oyunda yapılanlar bizi etkiledi. 15-20 saniye ofsaytın oynatılması, Muslera'nın ayağının kırılması, üstüne Andone'nin ayağının kırılması. Altından kalkamadık o sürecin. Serimizi ondan sonra sürdüremedik. Ondan sonra da zaten çok kolay da değildi... 

'DOĞRULARI ANLATMAK LAZIM, HERKESİN BİLME HAKKI VAR'

Ne kadar geliriniz olursa olsun bu borçlarla istediğiniz şeyleri yapmanız çok zor. İkide bir Avrupa ile aramızdaki makas çok açıldı derken bu yüzden konuşuyorum. Burada da kimseyi suçlamıyorum. Doğruların en doğrusunu anlatmak lazım. Herkesin bilme hakkı var. Sanki var da almıyoruz gibi bir sürü şey var. Artık başka şeyleri konuşmalıyız. Borcun, borçların faizlerinin ödenmesinin çok rasyonel olmadığı bir ortamdayız. Bu konuda Divan'da ya da bir röportajda konuşacağım.

'ŞU ANA KADAR İYİYİZ AMA...'

Pandemi olmasaydı da dışarı gitmeyecektik. Sabah buluştuk, idmanlarımızı, çalışmalarımızı yaptık, akşam da evlerine yolladık herkesi. Daha iyi oldu. Onları dört dörtlük analiz ettik ama onlar da dört dörtlük çalıştılar. Futbolcu arkadaşlarımız da dört dörtlük çalıştılar. Şu an iyiyiz ama daha sonra nasıl olacağız bilmiyoruz tabii. Takımda iki maç kazanıp havaya girecek. kimse yok zaten. 

'HERKES TRANSFER LİSTEMİ ÖĞRENDİ ZATEN'

Ben sezon başında transfer listemi verdim. Zaten daha sonra herkes öğrendi o listeyi. Maalesef şu ana kadar satma konusunda başarılı olamadık hepimiz. Dolayısıyla almak da zorlaştı. Omar ile ilgili 1 sene önceden bir tasarrufumuz vardı, o da sözünde duran bir oyuncuymuş, geldi ve attı imzasını.

'KİRALIKLARDAN UZAKLAŞALIM DEDİK'

Benim bir isteğim oldu, mümkünse kiralık oyunculardan uzaklaşalım dedik ve öyle oldu. Şu anda herhalde 1 tane kiralık oyuncumuz var. Galatasaray artık yüksek rakamlara oyuncu alabilecek durumda değil. Abdurrahim bey doğru söylemiş. Alacak da var, satılacak da var. Alıp yetiştirip büyük rakamlara satabilirsek ve hedeflere ulaşabilirsek büyük iş yapılmış olur. Altyapıya ayrı bir özen bir itina göstermeliyiz. 11 milyon euroya satılan Ozan'ın antrenörlerinin maaşı çok düşük. Öz kaynak diyoruz ama dört dörtlük olmalı öz kaynağımız.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.