Gol sevincini abartınca kadro dışı kaldı

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, dün oynadıkları maçta eski takımı Denizlispor’a attığı golden sonra abartılı gol sevinci yaşayan oyuncusu Hüseyin Atakan’ı 3 maç kadro dışı bıraktı.

banner311
Gol sevincini abartınca kadro dışı kaldı

10 yıl boyunca altyapısında yetiştiği Denizlispor’da geçen sezon sözleşmesini uzatmayınca kadro dışı kalan, transfer döneminde Altınordu’ya imza atan 19 yaşındaki Hüseyin Atakan, 4-0 kazandıkları eski takımıyla oynanan maçta takımının ilk golünü attıktan sonra konuk seyircinin bulunduğu kale arkası tribünün önünde gol sevincini yaşadı. Denizlispor taraftarları, bu sevincin ardından müsabaka boyunca genç futbolcuyu ıslıklarken, maçtan sonra Denizlisporlu Recep Niyaz, eski takım arkadaşını taraftarlarla barıştırmak istedi. Ancak tepkilerin sürmesi nedeniyle Hüseyin Atakan soyunma odasının yolunu tuttu.

Futbolcularının rakip taraftar önündeki gol sevinci üzerine kırmızı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde bir açıklama yayınlayan Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Denizlispor camiasından özür diledi. Başkan Özkan, “Hüseyin Atakan, 14 yaşından beri izlediğimiz bir oyuncuydu. Yetiştirme bedeli olarak 375 bin TL ödedik ve kulübü Denizlispor’a ikinci satış gelirimizden yüzde 30 pay vermeyi yazılı olarak taahhüt ettik. Golü attıktan sonra yaptığı büyük terbiyesizlik. Tecrübeli bir oyuncu yapsaydı bugün biletini keserdim. Atakan, hayat sınavından ikmale kaldı. ’Çocuklarımız geleceğimiz’, ’İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu’ ve ’Türkiye’nin Altınordu’su’ ana sloganlarımıza yara açan Hüseyin Atakan’ı 3 maç kadro dışı bırakıyorum. Bu 3 maçta Hüseyin Atakan’ın yerine U18 takımımızın sol açığı Berkay Görmez ile sahaya çıkacağız. Hüseyin Atakan, şimdi sözüm sana. Postacı kapıyı iki defa çalarmış. Birinciyi çaldı, bilesin. İkincide ağzınla kuş tutsan nafile” ifadelerini kullanarak, genç futbolcunun 3 maç kadro dışı bırakıldığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 20:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.