Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) A.Ş'nin yönetiminde değişim devam ederken, bir de istifa haberi geldi.

Şirketin genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi Hakan Gedikli'nin geçtiğimiz günlerde emekliye ayrılmaası nedeniyle görevini bırakmasının ardından yönetim kurulunda da değişiklikler yapıldı.

Emlak Konut GYO A.Ş'nin Kamu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde "Bağımsız yönetim kurulu üyeleri İsmail Çataklı ve Burak Demiralp, 11 Temmuz 2023 tarihi itibariyle yönetimi kurulu üyeliği ve görev aldıkları tüm komitelerden istifa etmişlerdir" denildi.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu döneminde bakan yardımcılığı yapan İsmail Çataklı, Soylu'nun sağ kolu olarak biliniyordu.

Çataklı, İçişleri Bakanlığı'na Ali Yerlikaya'nın getirilmesinin ardından Cumhurbaşkanı kararnamesiyle bakan yardımcılığı görevinden alınmıştı.

FETÖ BAĞLANTISI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Çataklı daha önce kardeşi Osman Çataklı'nın iki farklı FETÖ listesinde yer aldığı iddiası ile gündeme gelmişti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya “Bakan yardımcın İsmail Çataklı'nın kardeşi FETÖ firarisi mi değil mi kardeşim? Çık de ki ‘Değil, benim bakan yardımcımın kardeşi FETÖ firarisi değil' de” demiş, Çataklı ise kardeşinin FETÖ firarisi olduğunu Özel’in açıklamasıyla  öğrendiğini belirtmiş, “Sen söyleyince baktım, hakkında ihbar var. Gelir adalete hesabını verir” açıklaması yapmıştı.

Soylu, bu açıklamalar gündeme geldiğinde “Övünülecek bir devlet adamıdır” diyerek, Çataklı'ya sahip çıkmıştı.

Editör: Yadigar Hanım