Suriyeli olduklarını belirtilen kişilerin Güney Koreli YouTuber'a yaptığı taciz tepki çekti.

Gaziantep sokaklarında çekim yapan Güney Koreli Youtuber tacize uğradı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Suriyeli olduklarını belirtilen kişilerin para isteyip, tacizde bulunduğu görüntülendi.

Bu görüntüler kısa zamanda tepkilere neden oldu.

Güney Koreli YouTuber, Gaziantep sokaklarında çekim yaparken, yabancı uyruklu sığınmacıların tacizine uğradı. Suriyeli olduklarını belirten 3 Suriyeli tarafından önü kesilen YouTuber'dan para isteyerek fiziki tacizde bulundular.

İLBER ORTAYLI: ATATÜRK TÜRKÇÜDÜR, BU KONUDA TAVİZİ YOKTUR İLBER ORTAYLI: ATATÜRK TÜRKÇÜDÜR, BU KONUDA TAVİZİ YOKTUR

Bulunduğu yerden zor da olsa ayrılmayı başaran Güney Koreli YouTuber, söz konusu görüntüleri "Gaziantep'e gitmeyin" çağrısıyla paylaştı.

Söz konusu görüntülerin, paylaşılıp yayılmasıyla sosyal medya ise adeta ayağa kalktı. Ülkemizin 'dünyaya rezil olduğunu' savunan pek çok kullanıcı, söz konusu videodaki Suriyelilere gerekli cezanın uygulanmasını istedi.

VALİDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valisi Davut Gül, tacizcilerin tespit edilerek gerekli yaptırımın uygulanacağını açıkladı. Vali Gül, bu olayın bahane edilerek bir toplumun tamamını suçlamanın iyi niyetle bağdaşmayacağına dikkat çekerek, suç işleyen yabancıların yasal cezanın yanı sıra sınır dışı da edildiğini vurguladı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

"Gaziantep'te de zaman zaman her kesimden suç işleyenler olabiliyor. Kamu vicdanını rahatsız eden suçlara karışan yabancılar mevcut cezalara ilaveten sınır dışı ediliyor. Koreli misafiri de rahatsız eden kişiler tespit edip gerekli yaptırım uygulanacaktır. Bu olayı bahane edip bir toplumun tamamını suçlamak iyi niyetle bağdaşmaz. Yabancıların suça karışma oranı çok düşük olup suç işlendiğinde de gerekli adli ve idari işlemler yapılmaktadır. Toplumu provoke etmek isteyen kişilere itibar etmeyin lütfen."