2020 En İyi Video Dönüştürücü Wondershare UniConverter İncelemesi

Video converter, bilgisayarlarda veya mobil cihazlarda çalışmak üzere geliştirilmiş bir yazılım uygulamasıdır ve video dosyalarını bir formattan diğerine dönüştürmek için kullanılır.

2020 En İyi Video Dönüştürücü Wondershare UniConverter İncelemesi

Video converter Örneğin, .AVI uzantılı bir video dosyanız varsa, bir video dönüştürücü dosyayı daha küçük boyutlu ve iyi görüntü kalitesine sahip .MP4 biçimine dönüştürebilir.

Neden Video Dönüştürücüye İhtiyacınız Var?

PC'nizde etkili bir video dönüştürücü olması için birkaç neden olabilir. En yaygın nedenlerden bazıları şunları içerebilir:

Kayıt Cihazlarından Dönüştürme

Çekimleri büyük boyutlu bir formatta kaydeden kamera veya aksiyon kamerası gibi bir cihazınız var ve videolar kullandığınız medya oynatıcı tarafından tanınmıyorsa, örneğin VLC medya oynatıcı için UNDF dosyaları. Etkili bir video dönüştürücü, bu tür dosyaları uyumlu bir formata, ör. * .MP4, cep telefonunuzda veya PC'nizde oynatılabilir hale getirir.

Çözünürlük veya Saniyedeki Kare Sayısı (FPS)

Video kayıt cihazınız çekimleri 60 fps ile birlikte 4K çözünürlükte kaydederse, eski bilgisayarınız bu dosyaları oynatamayabilir. İyi bir video dönüştürücü, bu videoları kolayca Full HD veya 720p çözünürlüğe dönüştürebilir, böylece bu videoları bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda görüntüleyebilirsiniz.

Videodan Sesi Çıkarma

Bazen bir video dosyasından yalnızca sesi çıkarmak isteyebilirsiniz. Yetenekli bir video dönüştürücü bunu herhangi bir ek yük olmadan ve bir teknik işlemden geçirmeden sizin için yapabilir.

Wondershare UniConverter - Evrensel Dönüştürme Aracı

Wondershare tarafından geliştirilen UniConverter’in ilk kararlı sürümü 2005 yılında piyasaya sürüldü. Bu 15 yıl boyunca, program dünya çapında milyonlarca memnun kullanıcıyla önemli ölçüde gelişti.

Bu yazının yazıldığı sırada, Wondershare UniConverter'in 11.5.1 sürümü hem Windows hem de Mac platformları için kullanılabilir ve tüm teknik gelişmelerle birlikte artık en son cihazlarla ve işletim sistemleriyle uyumludur.

Neden Wondershare UniConverter?

Tabii ki, piyasada birkaç video dönüştürücü var ve doğal bir insan eğilimi olarak, çoğu insan gerekli tüm özelliklere sahip ve ücretsiz bir dönüştürme aracı kullanmaktan hoşlanıyor. Bununla birlikte, akla gelen diğer bir soru, “Neden Wondershare UniConverter?” Cevap basit.

Wondershare UniConverter sadece bir uygulama değil, neredeyse tüm medya dönüştürme ve video düzenleme gereksinimlerinize hizmet etmek için birden fazla araçtan oluşan bir pakettir. Wondershare UniConverter'ın sahip olduğu en yararlı ve yaygın olarak beğenilen edilen bazı özelikler şunlardır:

Video Dönüştürücü

Sahip olduğunuz cihazın türüne bağlı olarak, görüntüleri oynatmak istediğiniz oynatıcı veya işletim sistemiyle uyumlu olabilecek bir biçimde kaydedebilir. Bu, çoğunlukla, eski bilgisayarlarda veya uyumlu codec bileşenlerine sahip olmayan oynatıcılarda sorun yaşayan HEVC dosya türlerinde geçerlidir.

Wondershare UniConverter, bu tür video dosyalarını doğrudan kayıt cihazından (video kamera veya aksiyon kamerası) bilgisayarınıza içe aktarmanıza yarar. Kırpma ve kesme gibi bazı temel düzenlemeleri yapmanıza izin verdiği gibi ardından görüntüleri ortak ve en çok kullanılan çıktı biçimine dönüştürür (örneğin * .MP4).

Ses Dönüştürücü

Video dosyalarında olduğu gibi, ses dosyalarının formatı değişebilir ve bu tür dosyalar bazen bilgisayarınızın veya akıllı telefonunuzun medya oynatıcısıyla uyumlu olmayabilir. Wondershare UniConverter bu alanda da size yardımcı olur.

Program, bir ses dosyasını bilgisayarınızdan veya doğrudan bağlı bir cihazdan içe aktarmanızı ve neredeyse tüm medya veya ses oynatıcılarında çalınabilecek daha uyumlu bir formata (örneğin * .MP3) dönüştürmenizi sağlar. Videoyu sese dönüştürme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Cihaza Özgü Dönüşüm

Wondershare UniConverter ayrıca herhangi bir çözünürlükteki bir video dosyasını seçtiğiniz cihazın ekranına sığacak şekilde dönüştürmenizi sağlar. Örneğin, 4K video çekimini Apple, Samsung, Google, HTC, LG vb. cihazların ekranına uyan en boy oranına dönüştürebilirsiniz.

İndirme Aracı

Program ayrıca bir ses ve video dosyası indiricisine sahiptir. Tek yapmanız gereken hedef dosyanın URL'sini kopyalamak ve programın ekranına yapıştırmak, gerisini Wondershare UniConverter'a bırakın. Sadece bu değil, uygulama 'İndir sonra Dönüştür Modu' düğmesini açarak dosyaları indirdikten sonra otomatik olarak istediğiniz dönüştürmenizi sağlar.

Yazıcı

Bir video veya ses dosyasını indirip tercih ettiğiniz formata dönüştürdükten sonra, dahili yazıcı son çıktıyı optik bir ortama (CD / DVD) yazmanıza izin verir.

Yukarıdaki dönüştürme araçlarının yanı sıra, Wondershare UniConverter'ı olmazsa olmaz bir program yapan diğer bazı yararlı özellikler şunlardır:

GIF Maker - Kısa videolar veya hareketsiz görüntülerden GIF dosyaları oluşturmanızı sağlar.

Ekran Kaydedici - Eğitici videolar oluşturmak için PC ekranınızı kaydetmenizi sağlar.

Video Kompresörü - Görüntü kalitesinde gözle görülmeyecek bir azalma ile video dosyalarının boyutunu küçültmenizi sağlar.

VR Dönüştürücü - Video dosyalarını kullanarak eksiksiz bir sanal gerçeklik (VR) ortamı oluşturmanıza yardımcı olur.

CD Yazıcı - Müzik dosyalarından bir ses CD'si oluşturmanızı sağlar.

CD Ripper - Müzik parçalarını bir ses CD / DVD'sinden çıkarmanızı sağlar.

Wondershare'dan Ücretsiz Online Dönüşüm Aracı

Dönüşüm işinde fazla profesyonel değilseniz ve nadiren medya düzenleme işleri yapıyorsanız, yalnızca birkaç dosyayı dönüştürmek için bir uygulama yüklemek istemeyebilirsiniz. Bunun için artık ücretsiz bir çevrimiçi dönüştürme aracı olan Wondershare Online UniConverter'ı kullanabilirsiniz. Bu çevrimiçi dönüştürücüye media.io adresine giderek erişebilirsiniz.

Wondershare Online UniConverter video dosyalarını, ses dosyalarını ve görüntüleri dönüştürebilir. Bunların yanı sıra, bu online araç, dosyaları internet üzerinden kolayca aktarılabilir hale getirmek için boyutlarını küçültmeye ve sıkıştırmanıza da olanak tanır.

Sonuç

Özetlemek gerekirse, Wondershare UniConverter yazılımı ile video, ses ve görüntülerle ilgili neredeyse her şeye tek bir çatı altında sahip olursunuz.

PC'nizde yüklü Wondershare UniConverter ile düzenli olarak ses, video ve görüntülerle uğraştığınız bir meslekte olmasanız da, özellikle medya dosyalarınız herhangi bir şeye ihtiyaç duyduğunda başka bir program aramazsınız.

VR Converter veya GIF Maker gibi gelişmiş araçlara ihtiyacınız yoksa ve yalnızca medya dosyalarınızı veya resimlerinizi dönüştürmek veya sıkıştırmak için bir program istiyorsanız, Wondershare Online UniConverter hiçbir şey ödemeden size yardımcı olmak için hazırdır.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 17:59
YORUM EKLE