Katılımın yoğun olması için reklam kampanyalarına hız veren THY, uçuşun boş bir uçakla yapılacağı karantina tedbirleri açısından gerekli olarak görüyor.

Özetle tarih en kalabalık uçuşunu, boş bir uçakla yapacak olan THY, bunun için hatıra bileti uygulamasını devreye soktu.

Sosyal medyada gündem oluşturan kullanıcılar ise 101. Yılında anmanın uçakla değil vapurla yapılması yönünde fikir beyan etmeleri gerektiğini açıkladılar.

THY YURT İÇİ UÇUŞ TARİHLERİ BELLİ OLDU

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, verilere göre yurt içi uçuşların mayıs ayı sonunda başlayabileceğini duyurdu.

Televizyon programında soruları yanıtlayan Bakan Ersoy, şu ifadelere yer verdi:

Bodrum Kalesi A’dan Z’ye restore edildi. Surda yeni yerler keşfedildi, restorasyondan geçirdik. Haziran sonunda restorasyonu tamamlayıp ziyarete açacağız.

Önceki tanıtımlar virüs sonrası çıkışımızı hızlandıracak. Yoğun turist gelen ülkelerdeki gelişmeleri izliyoruz. Haziran ortalarından sonra dış turizm trafiği başlar.

Stockchair: Ofis Koltuk Tamirinde Kalite ve Güvenin Adresi Stockchair: Ofis Koltuk Tamirinde Kalite ve Güvenin Adresi

Yeni kurallar için sertfikasyon programı başlattık. Sertifikasyon programı düzenli denetimi içeriyor. Denetim, eğitim, maske ve mesafe kurallarını içeriyor. İşletmelerin sertifikasyonu olup olmadığı görülebilecek. Denetimi içeren bu programa gönüllü işletmeler katılacak.

Kurallara ilaveler de gelebilir, azaltmalar da olabilir. Haziran başında test merkezleri açılacak.

Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar.

Verilere göre yurt içi uçuşlar mayıs sonunda başlayabilir.

Editör: TE Bilişim