Trabzonspor'un Fenerbahçe ile oynadığı maçta sarı lacivertli ekibin stoperi Samet Akaydin'in Trezeguet’nin gol sevinci yaşadığı anda bordo mavili futbolcuya doğru tükürdüğü iddiası futbol gündemini sarstı.

İddiaların ardından Trabzonspor'un Twitter hesabından olaya ilişkin bir açıklama yapıldı. "Bu bir rezilliktir, iğrençliktir!" başlıklı açıklamada, spor camiası insanlık dışı bu hareketi reddetmeye, Fenerbahçe Kulübü de gereğini yapmaya davet edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"BU BİR REZİLLİKTİR, İĞRENÇLİKTİR!

Fenerbahçe ile 18 Mayıs 2023 tarihinde oynadığımız karşılaşmada futbolcumuz Mahmoud Trezeguet’ye yapılan insanlık dışı hareketi şiddetle kınıyoruz.

Trezeguet’nin gol sevinci sonrasında secdeye giderken Fenerbahçeli futbolcu Samet Akaydın’ın ‘dönerek’ oyuncumuzun üzerine doğru tükürmesi rezilliktir ve iğrençliktir!

Samet Akaydın'a tüm futbol paydaşlarının tepki koymasını, başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da ivedilikle gereğinin yapılmasını bekliyoruz.

Sporun, dostluk, sevgi ve saygı temelinde yeniden inşa edilmesi için tüm spor camiasını bir araya gelmeye, bu tür saldırganlık ve insanlık dışı hareketleri reddetmeye ve futbolun gerçek değerlerini korumaya çağırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Öte yandan Fenerbahçe'nin stoperi Samet Akaydin da Trabzonspor maçında Trezeguet'ye tükürdüğü iddialarına sosyal medya hesabından cevap vererek idiaları yalanladı.

OLAY

Fenerbahçe'nin sahasında Trabzonspor'u 3-1 mağlup ettiği maçta Samet Akaydin'in yayına yansıyan bir görüntüsü tartışma yaratmıştı. Sarı-Lacivertlilerin başarılı stoperinin, Trezeguet'ye tükürdüğü iddia edilmişti.

Trabzonspor'un attığı penaltı golü sonrası Trezeguet'nin secdeye yattığı sırada Samet Akaydin'in oyuncuya tükürdüğü öne sürülmüştü.

Editör: Yadigar Hanım