Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından trafik sigortası primlerine eylül ayından geçerli olmak üzere zam geldi. Zorunlu trafik sigortası poliçesi kesmekten kaçınan sigorta şirketlerine, tüm branşlarda 60 güne kadar poliçe kesmemeleri yönünde ceza verilecek.

Erdoğan imzaladı: 99 arazi daha satışa çıkarıldı! Erdoğan imzaladı: 99 arazi daha satışa çıkarıldı!

SEDDK tarafından Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de bugün yayınlandı.

Düzenlemeye göre; zorunlu trafik sigortasında poliçe düzenlemekten kaçındığı tespit edilen sigorta şirketlerinin, belirlenen sigorta branşlarında veya tüm sigorta branşlarında poliçe düzenleme ve yenileme yetkisi 3 günden az, 30 günden fazla olmamak üzere geçici olarak durdurulabilecek. Kaçınmanın devam etmesi halinde SEDDK kararına istinaden bu süreler iki katına kadar artırılabilecek veya diğer tedbirler uygulanabilecek. SEDDK, poliçe düzenlemekten kaçındığı tespit edilen sigorta şirketlerini ve alınan tedbir kararını, ilgili Cumhurbaşkanlığı kararnamesine dayanarak resmi internet sitesinde ilan edebilecek.