Şiddetli patlamada 3'ü çocuk 5 kişi yaralandı

MARMARİS’TEKİ YANGINA AKP'LİLERİN “HURDA” DEDİĞİ UÇAKLAR MÜDAHALE ETTİ MARMARİS’TEKİ YANGINA AKP'LİLERİN “HURDA” DEDİĞİ UÇAKLAR MÜDAHALE ETTİ

İzmir'in Konak ilçesinde ailevi sorunları olduğu ileri sürülen ve intihar teşebbüsünde bulunan şahıs, tüpün hortumunu kestikten sonra çakmak çaktı. Patlamanın etkisiyle intihara teşebbüs eden kişi ağır yaralanırken, bu sırada sokakta bulunan 3'ü çocuk 4 kişi daha yaralandı.
İzmir'in Konak ilçesinde ailevi sorunları olduğu gerekçesiyle intihara kalkışan şahıs, sokakta bulunan çocukların yaralanmasına neden oldu. Bir süreden bu yana psikolojik sorunlar yaşadığı öne sürülen şahıs, tüpün hortumunu kesip çakmak çaktı. Şiddetli patlama sonucu 3'ü çocuk, 5 kişi yaralandı.

 Saat 18.30 sıralarında Çınartepe Mahallesi 2644/2 Sokak'ta iddialara göre geçtiğimiz gün tartıştığı eşi tarafından terk edilen ve bu yüzden psikolojik sorunlar yaşadığı ileri sürülen Barış A., evde yalnız olduğu sırada mutfak tüpünün hortumunu kesti; ardından çakmak çaktı.

DAİRENİN CAMLARI PATLADI

Tüpten sızan gazın alev almasıyla evde büyük bir patlama meydana geldi. Büyük korku uyandıran patlamayı duyan mahalle sakinleri durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini sağlarken, itfaiye ekipleri de meydana gelen yangına müdahale etti. Patlamanın etkisiyle dairedeki camların patladığı, demir korkulukların ise yerinden fırladığı görüldü.

TOPLAMDA 5 KİŞİ YARALANDI

Evdeki patlamanın etkisiyle savrulan camlar ve demirler, o sırada sokakta bulunan aynı aileye mensup Çağlar Ç.(45), Rüzgar Ç. (5), Ada Ç. (9) ve Elisa Ç.'ye (7) isabet etti. Yaralılar kendi imkanlarıyla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderken, sağlık ekiplerinin müdahalesinde ağır yaralandığı belirlenen Barış A. da sağlık ekipleri tarafından ambulansla aynı hastaneye gönderildi. Diğer yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi."MAHALLEDEKİ HERKES SESİ DUYDU"

Öte yandan patlama sesini duyan mahalle sakinlerinden Ziver Karataş, büyük bir patlama meydana geldiğini söyledi. Karataş, "Barış isimli arkadaşımız öğrendiğimiz kadarıyla ailesiyle sorunlar yaşamış ve bu olayı bilerek yapmış. Depresyondaydı sanırım. Kendisiyle birlikte 5 kişi yaralandı. Büyük bir patlama oldu. Camlardaki demir korumalar bile patlamanın şiddetine dayanamadı. Mahalledeki herkes de sesi duydu" açıklamasında bulundu.