Azerbaycan'dan acı haber! Şehitlerimiz ve yaralılarımız var!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, Ermenistan ile yaşanan çatışmada kahreden haber geldi.

Azerbaycan'dan acı haber! Şehitlerimiz ve yaralılarımız var!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı açıklama yaparak Ermenistan ile yaşanan çatışmada 7 askerin şehit olduğunu ve 10 askerin de yaralandığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun sınırdaki provokasyonları sonucu çıkan çatışmalarda 1'i teğmen 7 askerin yaşamını yitirdiği, 10 askerin ise yaralandığı bildirildi.

Ermenistan'ın provokasyonunun başarısızlıkla sonuçlandığı, dün akşam saatlerinden itibaren sınırda durumun normalleştiği ifade edildi. Şehit askerlerin aile ve yakınlarına taziye dileklerinde bulunulan açıklamada, yaşananların tüm sorumluluğunun Erivan yönetiminde olduğu kaydedildi.

Ermenistan ordusu sınırda bazı yüksek yerleri ele geçirerek daha elverişli mevziler elde etmek amacıyla dün Laçın ve Kelbecer istikametinde operasyon başlatmıştı. Azerbaycan ordusu da aynı istikamette operasyon başlatarak Ermenistan'ın saldırılarını önlemişti. Rusya'nın devreye girmesiyle çatışmalar durmuş, ateşkes ilan edilmişti.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344