Kürşad hocaya Türk dünyası büyük ödülü geldi! Müjdat Öztürk'ten Kürşad hocaya dikkat çeken kutlama!

Prof.Dr. Kürşad Zorlu’ya Türk Akademisi Türk Dünyası ve Türk Dilinin tanıtımına yaptığı katkılarından dolayı verilen ödülü Müjdat Öztürk tebrik etti.

Kürşad hocaya Türk dünyası büyük ödülü geldi! Müjdat Öztürk'ten Kürşad hocaya dikkat çeken kutlama!

Habererk / Haber Merkezi

Türk Akademisi Türk Dünyası ve Türk Dilinin tanıtımına yaptığı katkılarından dolayı Prof.Dr. Kürşad Zorlu’ya Vilhelm Thomsen Madalyası verildiği görüldü.

Türk Dili'nin tanıtımına yaptığı katkılardan ötürü Habertürk yazarı Prof. Dr. Kürşad Zorlu'ya 'Vilhem Thomsen Madalyası' verildi. Danimarkalı dilbilimci Thomsen, 15 Aralık 1893'te Orhun Yazıtlarını okumayı başaran bilim adamı olarak biliniyor.

Türk Akademisi Kazakistan Cumhurbaşkanı Nur Sultan Nazarbayev tarafından kurulan ve bugün tüm Türk Cumhuriyetlerinin üyesi olduğu ortak bir kuruluş olarak faaliyetlerini yürütüyor. Kürşad Zorlu'nun Türk Dünyasıyla ilgili daha önce de almış olduğu bir çok ödülü bulunuyor.

Zorlu’nun bu ödülünü Gazeteci Müjdat Öztürk Twitter hesabından tebrik etti.

Öztürk paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Türk Dünyasına hizmetleri tartışılmaz olan ve bu hizmetleri Türk Dünyasında takdir gören Prof Dr Kürşat Zorlu Türk Milliyetçiliğinin yüzakı, parlayan yıldızıdır. Yürekten kutluyorum."

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 14:22
YORUM EKLE