Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'ye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru Op. Dr. Turhan Çömez, katıldığı canlı yayında ‘Berat Albayrak’ hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

TELE1'de yayınlanan Açıkça isimli programda konuşan Çömez, Rasim Ozan Kütahyalı'nın Star gazetesinde bir dönem Ertuğrul Özkök ve Hürriyet gazetesine yüklenen yazılarda imzası bulunan ‘Kudret Köseoğlu’ karakterinin kendisi olduğu, amaçlarının Özkök’ü hapse attırmak değil ‘korkutmak’ olduğu yönündeki itiraflarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ergenekon mağduru olan Çömez, Kütahyalı'nın açıklamasını ibretle izlediğini belirterek, şunları söyledi:

"Ben bunları yaşadım. Çok yakın tanığıyım. Taraf gazetesi günlerce manşet attı benim için. Erdoğan’ın ciğerlerini dinlemiş Ergenekon diye. Ben Erdoğan’ın hayatını kurtardım kaç kere. Sağlığını canını emanet etti bana. İnanılmaz bir kumpas kuruldu. Medyadaki infaz mangaları ile hayat geçirdiler. Rasim Ozan Kütahyalı, bunun itirafını yapıyor. gazetelerde inanılamaz hikâyeler uydurdular. Cezaevlerinde adi suçlarda yatan kriminal insanlara özel izin verip çıkartıp aleyhime ifade verdirdiler gazetelerde.

Adını da vereyim. Sabah gazetesi öyle büyük bir infaz yaptı ki benim için. Ki o zamanlar Berat Albayrak Sabah’ın başında amcasının hayatını kurtarmışım. O zamanlar ameliyathane parasını ödeyemeyecek bu aileyi özel hastanede bir kuruş almadan ameliyat ettim. O Sabah gazetesi ile inanılmaz yalanlar yaptılar.

"YALANLARLA YAPTIKLARI KURGULARLA BEYİN KODLARINI İŞGAL ETTİLER"

O zamanlar sabahtan akşama büyük kurgular yalanlar.. Alıp alıp FETÖ’cülerle organize bir şekilde beyin kodlarını işgal etmek için kullandılar. Bir akşam haberleri seyrediyorum. Samanyolun’da bir haber. Otobüste videomu çekmişler. O akşam yeğenimle beraber iftar edeceğim çarşıdan da ufak tefek bir şeyler almışım. Akşam Turan Çömez bir yerde ele geçirildi görüntülendi ABD’ye gitme planları yapıyordu yanında CIA ajanları vardı diye.

“BUNLAR YALAN MAKİNNESİ”

Yalan makinesi bunlar. Gerçekleri savunan insanlardan rahatsız olacaklar tabiki. Ama süreç sonunda. her şey farkında. AKP’nin içi de farkında. AKP’de ağır bir depresyon var. Herkes nereye gideceğiz kaygısı içinde. Bugün utanmadan yaptıklarını marifetmiş gibi anlatıyorlar. İnanılamaz yalanlarla karaladılar.”

Editör: Yadigar Hanım