Toğrul Allahverdili "İnşallah böyle bir operasyonu kardeşlerimizle beraber Karabağ'da yapacağız"

Türkiye'nin Suriye'de terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek için Azerbaycanlı gençler, Türk ordusuna gönüllü katılmak için hazırdır.

Toğrul Allahverdili "İnşallah böyle bir operasyonu kardeşlerimizle beraber Karabağ'da yapacağız"


Azerbaycan Türkiye Evinin icracı direktörü //i̇nterpress.az medya grup başkanı Toğrul Allahverdili'nin  yaptığı açıklamada Azerbaycan'da ve yurt dışında yaşayan  binlerce Azerbaycanlı gencin Türk ordusuna katılmak için gönüllü olarak hazır olduğunu belirtti. 

Toğrul Allahverdili'nin açıklaması şu şekilde "Türkiye'nin  Suriye'de hayata geçirdiği operasyonları Azerbaycan Türkleri  yürekten destekliyor. Şerefli Türk ordusunun kısa zamanda zafer elde etmesini arzuluyoruz. Azerbaycan gençleri Türk ordusu sıralarında dövüşmek istiyorlar. Biz her zaman Türkiye'nin ve onun ordusunun yanındayız. Allah Türk şehitlerine rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize uzun ömür, esenlikler diliyorum. Allah Türk ordusunu galip etsin. İnşallah böyle bir operasyonu kardeşlerimizle beraber Karabağ'da yapacağız. Türk kardeşlerimiz emin olsun ki, binlerce Azerbaycan Türkü onlarla beraber dövüşe hazırdır." dedi. 
 

YORUM EKLE