Konya’da, bir süt toplama merkezinde ‘süt banyosu’ olayıyla gündeme gelen 24 yaşındaki Emre Sayar ve 32 yaşındaki Uğur Turgut’un hakkındaki iddianame geçtiğimiz hafta kabul edilmişti.

24 yaşındaki Emre Sayar, "Artık bir lastikçide çalışıyorum. Daha dikkatliyim. Böyle bir hatayı nasıl yaptığıma inanamıyorum. Niye tutuklandık ve niye ağır cezada yargılanıyoruz onu da anlamış değilim" dedi.

Sayar ve Turgut önümüzdeki günlerde Konya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak. Turgut ve Sayar, ‘içilecek sulara veya yenilecek veya içilecek veya kullanılacak veya tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürmek’ suçundan yargılanacak. En az 2 yıl en çok da 15 yıl hapis cezası alabilirler.

‘BÖYLE BİR HATAYI NASIL YAPTIM’

AKDENİZ OYUNLARINDA TARİHİ ANLAR AKDENİZ OYUNLARINDA TARİHİ ANLAR

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre; Görüntülerde kazanının içinde banyo yapan Sayar yeni bir iş bulduğunu anlatıyor:

“Artık bir lastikçide çalışıyorum. Daha dikkatliyim. O kazan süt kaynatma kazanı değildi. İçindeki de süt değildi. Süt lekesi kalmış kazana sıcak su koymuştuk. Böyle bir hatayı nasıl yaptığıma inanamıyorum. Niye tutuklandık ve niye ağır cezada yargılanıyoruz onu da anlamış değilim. Dezenfektan kazanıydı. Sütler tanklara konuluyor onlar da eksi derecelerde soğuk, içine girip banyo yapılamaz.”