Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki turizm işbirliği daha da genişletildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni anlaşmaya göre, TC Kültür ve Turizm Bakanlığının profesyonel bir şekilde yürüttüğü tanıtım filmi hazırlanması ve medya satın alma işlemleri, aynı şartlarda KKTC için de sağlanacak.

Resmi Gazetede yayınlanan anlaşmanın maddeleri şu şekilde:

Yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın profesyonel bir şekilde yürüttüğü tanıtım filmi hazırlanması ve medya satın alma hizmetini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı için aynı şartlarda sağlamak amacıyla gerekli tanıtım filmi ve medya planının hazırlanması,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin turistik, kültürel ve tarihi değerlerinin yurt dışında bilinirliğinin arttırılması yoluyla ülkenin kalkınmasına katkıda bulunulmasını teminen, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tanıtımı amacıyla hazırlanacak filmin. medya planı doğrultusunda 2023 yılının ilk aylarında gösterilmesi için gerekli mal ve hizmet alımlarının Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı ile uyum ve işbirliği içerisinde gerçekleştirilmesi. (turizmguncel.com)

Editör: Habererk Haber Merkezi