Urfafanatik’te yer alan habere göre Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde yaşanan olay özel bir tıp merkezinin acil servisinde çalışan doktor Şeyhmus Baraş, hasta ile ilgili işlem yaptığı sırada iddiaya göre sistemde sorun yaşandı. Doktorun hastaya hata yaşandığını söylemesi üzerine, konuya müdahil olan başka bir şahıs, doktora saldırdı. Saldırganın yakınları da doktoru darp etmeye başladı. Yumruk ve tekmelerden kaçan doktor, yönetim odasına sığınarak kurtulmaya çalıştı.

DİPLOMASINI YIRTARAK İSTİFA ETTİ

Hastanede tedavi altına alınan doktor ise darp raporu alıp zanlılardan şikayetçi olurken olay yerine giden polis ekipleri tarafından gözaltına alınan 3 zanlı, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle sevk edildikleri mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Zanlıların serbest bırakılmasının ardından Doktor Şeyhmus Baraş, bu duruma sinirlenerek diplomasının yırtarak istifa etti.

280620222138096828954

Şanlıurfa Tabip Odasından yapılan açıklamada;“Viranşehir’de linç edilerek şiddete maruz bırakılan odamız üyesi meslektaşımız saldırganların serbest bırakılması sonrası adliye önünde ‘Tıp Diplomasını’ yırtarak görevinden istifa ettiğini açıkladı.” ifadelerine yer verildi.

280620222139036828526

Editör: Habererk Haber Merkezi