Twitter CEO'su Elon Musk’ın şirket içi yazışmasından dışarı sızan bilgi, ünlü iş insanının ekim ayında 44 milyar dolara satın aldığı sosyal medya şirketine şu an için 20 milyar dolardan az bir değer biçtiğini ortaya koydu.

Twitter personeline e-posta aracığıyla gönderilen ayrı bir iç yazışmada ise şirket çalışanlarının alabileceği hisse seneklerinin, "üçüncü bir tarafın değerlemesine dayalı olarak her altı ayda bir satılabileceği" bildirildi.

Bu teklif, Musk'ın sosyal medya platformunu satın almak için ödediği 44 milyar doların yarısından fazlasının kendi gözünde değer kaybettiğini gösteriyor.


Musk, aralık ayında şirket içinde geniş çaplı bir işten çıkartmaya giderek, Twitter için çalışanların sayısını 7 bin 500'den yaklaşık 2 bine düşürme kararı aldı.


Şirket içinde önemli mali ve idari çalkantıların yaşandığı dönemde birkaç büyük reklamcı platformdan ayrılırken, Musk'ın şirketi satın alması için önemli bir fon kaynağı olan yatırım şirketi Fidelity, hissesinin değerini yüzde 56 oranında kaydetti.

Editör: Habererk Com