İZMİR, (DHA) - Altınordu Futbol Kulübü’nün “Dünya İzmir’de buluşuyor” mottosuyla düzenlediği U12 İzmir Cup’ta heyecan devam ediyor. Selçuk İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe 22 ülkeden 72 takım katılıyor. Dün başlayan U12 İzmir Cup’ın ilk gününde 128 maç oynandı ve 226 gol atıldı.
Bugün akşama kadar oynanacak 160 maçın ardından grup maçları sona erecek. Gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar son 32 turuna yükselecek. Gruplarında ilk 4 sıraya giremeyen takımlar ise dostluk maçları oynayacak.
Grup birincileri diğer grupların dördüncüleri ile grubunu ikinci sırada tamamlayan takımlar ise diğer grupların üçüncüleri ile eşleşecek. Tek maç eleme sistemine göre devam edecek turnuvada son 16 turunun ardından çeyrek final maçları oynanacak. Pazar günü düzenlenecek kupa töreni ile U12 İzmir Cup sona erecek. Öte yandan U12 İzmir Cup’ta maçların sonuçlarının ve fikstürlerinin yer aldığı U12 İzmir Cup uygulaması da çok kısa sürede yayınlanmasına rağmen futbolseverlerden büyük ilgi gördü. Uygulama mağzalarının spor  kategorisinde en popüler beşinci uygulama oldu.
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-Mücadelelerden görüntüler
-Taraftarlardan görüntüler
-Genel detaylar
(FOTOĞRAFLI)

Kaynak: dha