İSTANBUL, (DHA) - Global teknoloji platformu Uber, Uber Taksi ürünü ile Türkiye'deki faaliyetlerini büyütmeye devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana'dan sonra şimdi Bursa, Mersin ve Kayseri'de de faaliyetlerine başladığını duyurdu.

Hem Bursa, Mersin ve Kayserililer, hem de bu şehirleri ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, 30 Mart itibariyle Uber uygulaması üzerinden Uber Taksi çağırabilecek.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, "Uber Taksi, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana'nın ardından Bursa, Mersin ve Kayseri'de de faaliyete başladığı için mutluyuz. Uber teknolojisini, başka yeni şehirlere de en kısa zamanda getirmeyi arzu ediyoruz" dedi.

Kullanıcılarının dakikalar içinde diledikleri yere kolayca ulaşmalarını hedefleyen  Uber, her yolculukta sigorta koruması, GPS üzerinden yolculuk takip imkanı, sürücü kalite kontrol sistemi ve sürücü puanlama sistemi sunuyor. 
 
Uber'in yeni şehirlere gelişini kutlamak adına tüm kullanıcılarına yalnızca Bursa, Mersin ve Kayseri'de geçerli 70 TL'ye kadar bir adet ücretsiz Uber Taksi yolculuğu hediye ediyor. Bursa, Mersin ve Kayseri'deki tüm Uber kullanıcıları 'HOSGELDINUBER' kodu ile ücretsiz yolculuk imkanından faydalanabilecek.

Uber uygulamanın nasıl çalıştığını şöyle anlattı:
 
“Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin.
“Şehrin herhangi bir yerinden Uber uygulamasını açın, varış noktanızı girin ve yolculuğunuz için bir taksi çağırın.
“Uber Taksi'yi uygulama üzerinden takip edin, taksinin sizi almak için kaç dakika içinde varacağını ve sürücü ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını takip edin."

Kaynak: dha