Yeni projesi için kilo vermesi gereken Ufuk Özkan, Hollywood Diyeti uygulamaya başlamıştı. İstediği kilodan fazlasını vermeye başlayan oyuncu doktora gitti. Ve uyguladığı diyetten dolayı organ nakli gerekebileceğini öğrendi. Aynı zamanda siroz hastalığını da öğrenen oyuncu 15 gündür hastanede yatıyor. Tedavi altına alınan Ufuk Özkan sağlık durumu hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yaptı;  “Hastanede 15’inci gün. Arayan, soran, dua eden, sosyal medyada beni hiç yalnız bırakmayan siz… Şükür, ne çok sevenim varmış. Bana güç oldunuz. O zaman güzel haberi vereyim… Organ nakline gerek kalmadı ilaçlarla devam. En kısa zamanda sahalara döneceğim. Gülmeye güldürmeye devam. Hepinize sarılmak istiyorum. Desteğiniz paha biçilmez. Sevenlerime, hep güler yüzlü samimi hemşireler, düşmeyeyim diye beni yıkayan Ahmet abim, diyet yemeklerini lezzetlendiren ve küçük kaçamaklar yapmama izin veren Sibel kardeşim, her saat başı ben uyurken bile kontrol eden Alihan kardeşim, odamı her gün resmen kırklayan Arzu ablam ve adını hatırlayamadığım tüm sağlık çalışanlarından Allah razı olsun.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da unutmadı!

“Ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya güç, güven veren aramaları ve mesajları için teşekkür ederim. Ve Prof. Dr. Murat Dayangaç ile Prof. Dr. Onur Yaprak’a artık dostlarım diyorum çok teşekkür ediyorum.” diye ekledi.

Taburcu olacağının müjdesini verdi!

“Canlar böyle devam ederse 1 hafta sonra taburcu olurum. Tam hazır olmadan çıkmıyoruz çünkü bazı kan değerlerini sabitlememiz gerekiyor. Ama merak etmeyin kapının önünden uzaklaşmıyorum. Daha uzun yıllar buralardayım. Sevgiler.”

ufuk özkan-1

Editör: Zuhal Ömür Tarakçı