Yusuf Halaçoğlu partisinin başvurusunu yaptı Yusuf Halaçoğlu partisinin başvurusunu yaptı

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve 26-27. Dönem Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, sosyal medya hesabı X’den yaptığı açıklamada şunları yazdı.

“İdealine samimi bağlı ve şiddeti reddeden vatansever ülkücüleri tenzih ediyorum. Onlara tek sözüm yok ve olamaz da! Çok iyi dostlarım var ve samimi insanlar!  Konu ülkücüler değil, Ülkü Ocakları.  Ülkü Ocakları kapatılmalı!  Terör, uyuşturucu, mafya, rant ve çete haline dönüştü!  Devlet içinde devlet olmaz! PKK dağda askerlerimizi şehit ediyor,  Ülkü Ocaklarındaki mafyalar da biz siyasetçileri şehirde öldürüyor! Arkalarında bazı siyasi partiler var! Bu nedenle, suça karışanları yargılatamıyoruz!  Her taşın altından bunlar çıkıyor! Bana dönük suikastte de Ülkücü mafyacılar taşeron olarak kullanıldı. Sinan Ateş dosyası da aynı!  Böyle devlet olur mu? Böyle hukuk olur mu? Böyle adalet olur mu?  Bu yapı kesinlikle kapatılmaldır! Benzer yapılar da..."

Öztürk Yılmaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya Öztürk Yılmaz’a sosyal medya hesabından yanıt verdi:

"Ülkü Ocakları kapatılsın diyebilen çakal yüreği yutmuş Öztürk Yılmaz, sana onursuz demiyorum çünkü onursuzluk insana has bir iç değer yoksunluğu halidir ve bugüne kadar bu sıfatla anılanlara hakaret olur.  Sana insan dışı yaratık da demiyorum çünkü mahlukatın da yaratılışı gereği bir değeri vardır. Türk milleti; vatanına, milletine, dinine sahip çıkan ve bu değerler uğrunda serden geçebilen, şehadete giderken dahi “kızıl elmaya kızıl elmaya” diye haykırabilen, gençliğe Türkiye Yüzyılını Türk Devri yapma şuuru aşılayan Türk Gençliğinin eğitim ve kültür yuvası Ülkü Ocaklarını da bilir, Musul'daki stratejik rezilliğinden dolayı seni de..! Rezilliğinle ünlendin, zırvalarınla kepaze oldun!"

Mevlüt Karakaya

Öztürk bunun üzerine Karakaya'ya sözlerini alıntılayarak bir yanıt verdi. "Şu üsluba bak! Terör estiriyor aklınca!" diyen Yılmaz, Karakaya'ya "Feriştahın gelsin!  Sen kimsin de kimi tehdit ediyorsun? Bu yazdıklarını da unutma! Seni kim profesör yapmış? Senden dana çobanı olmaz!  Yalaka! Zoruna gitti değil mi? Çünkü, bu pisliğin ta içindesin sen de!" ifadeleriyle seslendi.

"Boşuna demiyoruz! Ülkü Ocakları Kapatılacak!"

Öztürk Yılmaz 2

Editör: Habererk Haber Merkezi