Ülkücülerin önemli isimlerinden, Yusufiyeli, ülkücü, dava insanı. başarılı iş adamı Temel Kahveci yakalandığı amansız hastalık sonucu vefat etmiştir.

Habererk Genel Yayın Yönetmeni İsmail Türk, ''yayınladığı baş sağlığı mesajında, üzüntüsünü dile getirerek.''Hapishane arkadaşım, çileli mücadelemizin kader ortağı,haksızlağa karşı bir çok kez televizyon programı yaptığım hemşerim Temel Kahveci  amansız hastalığa yakalanarak hakk'ın rahmetine kavuştu. Büyük üzüntü duyduğunu, Allah'tan rahmet,  sevenlerine ve yakınlarına baş sağlığı dilediğini'' açıkladı.

Cenazesi pazartesi günü .Trabzon Araklı Yalıboyu cami nde ikindi namazına mütakip kılınacak cenaze Namazının ardından aynı yerdeki hayırlı kabristanlığına defnedilecektir.

Temel Kahveci, Trabzon doğumludur. Kahveci, uzun yıllar cezaevinde  yatmış ülkücü,yusufiyeli, dava adamıdır. Bir süre İstanbul'da yaşadıktan sonra, Antalya Nanavgat'a yerleşmiştir.Temel Kahveci, "İki Aşk Arasında Bir Ülkücü" isimli kitabın yazarıdır.

12 Eylül dönemi  ülkücülerini kaleme aldığı kitabın konusu:

Biz çocukluktan ergenliğe geçerken “Ülke elden gidiyor? Din elden gidiyor?” söylemleri dört bir yandan yayılıyordu. Aileden, çevreden, genlerden gelen “Allah sevgisi, vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi…” gibi kutsalların harmanladığı bir ruh ile şekilleniyorduk. Bu değerler için canımızı, malımızı vermek, kanımızı akıtmak doğal görevlerimiz olarak ruhumuza işliyordu, bu değerlerin toplamı bizim gibi ailelerde, ortamlarda yetişen çocuklar için “aşk” hâline getiriliyordu
İşte ben ve benim yaşıtlarım bu “iki aşk arasında” yetişip büyüdük. Bu yüzden “iki aşk arasında” olduk ne olduksa… Kimimiz ülkücü, kimimiz devrimci…

Editör: Habererk Com