Bigün Haber'de yer alan yazıyı siz HaberErk okurları ile paylaşmak istedik işte o haber :

Zafer Partisi, geçtiğimiz genel seçimlerde potansiyelini kaybettiği gerçeği ile yüzleşerek gerçek anlamda bir hezimet yaşadı. Teşkilatlanmaları parça parça dağılan partinin Türk milliyetçileri üzerindeki etkisinin de git gide zayıfladığı aşikar. Sadece teşkilat yapılanmaları değil aynı zamanda tek adam yönetimi tarafından alınan hızlı ve yanlış kararlar, sahte haberlere düşerek alay konusu olmalar gibi türlü şeyler ile her mecreda kan kaybetmeye devam ediyor.

Ümit Özdağ milliyetçi kesimin yerini Anti İslam ile dolduruyor, Zafer Partisi için çıkış marjinalleşmek mi ?

Zafer Partisi'nin, ilk zamanlarında İslam Karşıtlığı ile tanınan kesim ile temaslar olsa dahi mesafeler korunarak, bazı cemaat ve grupları küstürmemeye çalışıyorlardı. Mustafa Arabul gibi İsmailağacı Nakşiler ve Ahmet Rıfat Güzey gibi Nurcuların parti içi çekişmeler sebebi ile aforoz edilmesi diğer taraftakı Anti İslam oluşumu için bulunmaz "Zafer" demekti!

Ümit Özdağ'ın tarikat ve cemaatler ile olan ilişkilerinin sekteye uğraması ardından yapılan İslam Karşıtlarını birer birer partiye davet etmesi ise elbette tesadüf değil. Peki Özdağ'ın hem dağılan partisini yamamak hem de yolunu ayırdığı tarikatçılara nispet yapmak için çağırdığı İslam Karşıtı kişiler kimdir ? 
 

Mete Çetinel kimdir ?

Eski bir asker olan Mete Çetinel, sosyal medya üzerinden yaptığı İslam'a yönelik hakarete varan ağır eleştiri ve sataşmaları ile ünlü olmuştur. Özellikle Kuran-ı Kerim'i yırtan ve viski içerken kadeh altlığı olarak kullanan İbrahim Atabey ile yaptığı yayınlar ile tanınan Çetinel'in İslam'a yönelik söyledikleri yüzünden hukuki sorunlar yaşadığı da bilinmektedir.Ümir Özdağ'ın Mete Çetinel'i Zafer Partisi'ne davet etmesi

Özdağ, yakın denilebilecek bir zamanda Anti İslamcı olan ve GİG TV yayınlarına da çıkan Mete Çetinel'i sosyal medya üzerinden partisine davet etmişti:
 

Efe Aydal kimdir ? Zafer Partisi İzmir Belediye Başkan Adayı mı olacak ? 

Efe Aydal, en tanınmış Ateist YouTuberlardan biridir. İslam üzerinden yaptığı kara mizah içerikleri ile ünlü olmuş ve sosyal medyadan üzerinden prim yapmak amacıyla gerek içinde bulunduğu Ateist kesimden olan İbrahim Atabey ve Yakup Deniz gibi kişilere gerekse Cemre Demirel gibi Müslümanlara sataşarak söz konusu prim olduğunda sınır tanımayacağını göstermiştir.Geniş kitlesi ve prim gözeten biri olması sebebiyle Zafer Partisi kendisine oldukça yakın ilgi gösteriyor ve yanına çekmeye çalışıyor. Daha önce Zafer Partisi tişörtü hediye edilen Efe Aydal'ın şimdi ise İzmir Belediye Başkanı Adayı olacağı konuşuluyor.

Efe Aydal tarafından da bu minvalde paylaşımlar yapılırken insanlar, Ümit Özdağ gündemde kalabilmek için Anti İslami mücadeleye mi girişiyor diye düşünmeye başlamış gibi...

Kaynak : https://www.bigunhaber.com/umit-ozdag-islam-karsitlarini-zafer-partisine-mi-topluyor-izmir-adayi-kim/

Editör: İsmail Türk