Zafer Partisi Genel Baaşkanı Ümit Özdağ, Hatay'ı Arap yurdu ilan imam Halil Konakçı hakkında suç duyurusunda bulundu. Özdağ, “Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yönelik aynı PKK gibi açıklamalarda bulunma hadsizliğini göstermiş ve utanmadan Fransızlara övgü düzmüştür” dedi.

Özdağ, geçtiğimiz günlerde verdiği bir vaazinde nüfusunun çoğunluğu Arap olduğu iddiasıyla Hatay'ı Arap yurdu ilan eden ve halkında da tepkisini çeken imam Halil Konakçı'yı sert bir dille eleştirerek, İstiklal Mahkemesi'nde yargılanması gerektiğini söylemişti. Özdağ, Konakçı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Özdağ, avukatları aracılığıyla yaptığı suç duyurusu sonrası şu açıklamayı yaptı:

"Hatay Memlüklülerden Osmanlılara geçmiş Hatay bir Türk devletinin topraklarından diğer Türk devletinin topraklarına geçmiş ve İstiklal Harbi sonrası kısa bir süre Fransızlar tarafından yönetilmiş ve Suriye’ye bağlanmak istenirken ve Hatay’da Türk nüfusunun çoğunluk olduğu görülmüş ve Türkiye Cumhuriyetine bağlanmıştır.

"TÜRKİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE YÖNELİK PKK GİBİ AÇIKLAMALARDA BULUNUYOR"

Bu kadar açık bir durumken Diyanet’e bağlı bir memurun TC vatandaşlarının ödediği vergilerle maaşını alan birinin Hatay’da Araplar çoğunluktaydı diyerek Baas rejiminin tekrarladığı bir hususu böyle bir süreçte tekrarlaması bu zatın milli güvenlik tehdidi olduğunu ortaya koymaktadır.

Buna bir daha cesaret ederse yapmış olduğu her alçakça saldırıyı en sert şekilde hukuk çerçevesinde cezalandıracağız. Çünkü bu zat Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yönelik aynı PKK gibi açıklamalarda bulunmuş hadsizliğinin göstermiş ve utanmadan Fransızlara övgü düzmüştür. Be cahil Fransız emperyalizmini Cezayir mücahitlerine sor. Neden milli mücadele verdiler, neden Tunus direndi.

Evet emperyalistlerin çanak yalayıcıları böyle olur. Bazen hoca kılığında çıkabilirler. Biz her hacının her hocanın gerçek Müslüman olmadığını gayet iyi biliyoruz."

Editör: Yadigar Hanım