Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, TBMM'deki basın toplantısında, Sedat Peker’le ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özdağ, Peker’in Tanık Koruma Programı kapsamında Türkiye’ye gelmesi gerektiğini belirtti.

BAE BÜYÜKELÇİLİĞİNE MEKTUP YAZMIŞ!

BAE’nin Ankara Büyükelçiliğine mektup yazdığını ifade eden Özdağ, Sedat Peker’le görüşmek istediğini bildirdi. Büyükelçiliğin mektuba olumlu cevap vermesi halinde BAE’ye gideceğini açıklayan Özdağ, Sedat Peker’le görüşmek istediğini ifade etti.

"Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) kendisiyle görüşmeyi istiyorum. Dün BAE Büyükelçiliği'ne resmi mektup yazarak Zafer Partisi Genel Başkanı ve milletvekili olarak BAE’yi ziyaret etmek istediğimi bildirdim. Bu ziyaret sırasında Sedat Peker'le ve ailesiyle görüşmek istediğimi ifade ettim." Dedi.

PEKER’LE TELEFONDA GÖRÜŞMÜŞ!

Sedat Peker’le telefonda görüştüğünü söyleyen Zafer Partisi lideri, Peker’in Tanık Koruma Programına alınarak Türkiye’ye gelmesi gerektiğini söyledi.

“Kendisiyle (Peker) ayrıca telefonla görüştüm. Resmi başvuruya olumlu cevap gelmesi durumunda heyetle gidip yerinde durumu tespit edeceğiz. Kamuoyuyla da paylaşacağız. Detayları vermeyeceğim, doğru olmaz.

“ONUN SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ OLDUĞUNU KİM SÖYLÜYOR”

“BAE’nin mektuba olumlu cevap vermesini bekliyoruz. Onun suç örgütü lideri olduğunu kim söylüyor? Gidene kadar polis korumasında olan bir arkadaş değil miydi? İktidarla yakın ilişki içinde değil miydi? Bakanlarla görüşmüyor muydu?”

AKP ENGELLEMEK İÇİN BÜYÜK ÇABA İÇİNDE!

Özdağ, “AK Parti’nin Peker’le görüşmemi ve ziyaretimi engellemek için büyük çaba harcayacağını biliyorum” dedi. Özdağ TBMM’de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ülkemiz 2 yıldır büyük bir yolsuzluk sarmalı içerisinde. Sığınmacılar için de 144 milyar dolar harcandı. Uluslararası Şeffaflık Örgütü, 2021 yılında yolsuzluk raporunda son 10 yılda Türkiye’de en çok puan kaybeden üyeler arasında olduğunu açıkladı.

38 puanla 180 ülke arasında 96. sıraya düştük. O kadar büyük yolsuzluk var ki, ekonomi düzelmeyi mümkün olmaktan çıkarıyor. Son 20 yılda gerçekleşen yolsuzluklarla ilgili halen Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Sedat Peker, açıklamalar yapmaya başlayınca halkın bilinç seviyesi yeni bir aşamaya ulaştı.

Editör: Habererk Haber Merkezi