Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Youtuber Burak Güngör’ün yayınına konuk oldu ve çok sayıda kişinin Sinan Oğan hükümetten finansal destek aldı mı?” diye merak ettiği soruya “Evet, almıştır” diyerek cevap verdi. ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayı Sinan Oğan, seçimlerin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteğini ilan etmiş ve bu durum pek çok kişiyi şaşırtmıştı.

Oğan, seçimlere kadar hükümetin sığınmacı ve ekonomi politikaları da dahil olmak üzere birçok politikasını eleştirmişti. Ancak seçimin ikinci turunda, sürekli eleştirdiği Erdoğan’a destek vermesi, “Acaba Oğan hükümetten destek mi aldı?” sorusunu akıllara getirdi.

ÜMİT ÖZDAĞ’IN AÇIKLAMASI

Zafer Partisi ve ATA İttifakı’nın adayı Oğan’ın bu sürpriz hamlesi, gündemi değiştirdi ve merak edilen soruya Ümit Özdağ yanıt verdi. Burak Güngör’ün programında Özdağ’a yöneltilen “Sinan Oğan hükümetten ne aldı da destek verdi? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna, kısa bir sessizlikten sonra “Sanırım almıştır, evet, almıştır” diyerek cevapladı. Özdağ’ın bu yanıtı, başka bir Youtuber Yusuf Kayaalp tarafından da “Bence de almıştır, hocam” diyerek desteklendi.

ÖZDAĞ’IN YANITI GÜNDEME OTURDU

Ümit Özdağ’ın bu çarpıcı yanıtı, sosyal medya ve basın dünyasında geniş yankı buldu. Birçok haber kaynağı, Özdağ’ın Sinan Oğan hakkındaki soruya verdiği yanıtı geniş bir şekilde haber yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi