Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhuriyet kutlamalarını iptal eden TRT’ye sert sözlerle çıkıştı. “Türk Milleti’ne saygısızlık ölçüsüne varan bu Arapperestlik Türk halkının Gazze’ye olan sempatisini de artırmaz aksine içten içe azaltır: Siz kutlamamak için bahane arıyorsunuz. Yaşasın Cumhuriyet yaşasın Atatürk. Devlet-i ebedi müddet , ilelebet Cumhuriyet” dedi.

TRT, Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlamalarında düzenleyeceği konser ve gösterileri, Gazze’de yaşanan olaylar nedeniyle ileri bir tarihe erteledi.

Vatandaşların tepkisini çeken karara Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da tepki gösterdi.

Ümit Özdağ sosyal medya hesabından şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyetinin 100. Yılı ile ilgili baştan savmak amaçlı yapılmış konser ve gösterileri iptal eden TRT’ye soruyoruz. Hangi Arap ülkesi Türkiye’de terör saldırılarından ötürü herhangi bir kutlamasını iptal etti? Türk Milleti’ne saygısızlık ölçüsüne varan bu Arapperestlik Türk halkının Gazze’ye olan sempatisini de artırmaz aksine içten içe azaltır: Siz kutlamamak için bahane arıyorsunuz. Yaşasın Cumhuriyet yaşasın Atatürk. Devlet-i ebedi müddet , ilelebet Cumhuriyet.”

ümit özdağ tweet

Editör: Habererk Haber Merkezi