İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olan Trabzonspor'un eski teknik direktörü Ünal Karaman, dün akşam aday olduğu Konya’da bir otelde düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İftar sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karaman, Trabzonspor ayrılığına neden olduğu konuşulan Hazine ve Maliye eski bakanı Berat Albayrak ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gazete Duvar'ın haberine göre, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in daveti üzerine İYİ Parti’ye katıldığını ifade eden Karaman, daha önceki dönemlerde MHP ve AKP'den de teklif aldığını ancak futbola hizmet etmek için kabul etmediğini söyledi.

"MECLİS'TE GÜÇLÜ BİR ÜNAL KARAMAN OLACAK"

Meclis’te milletvekili olan diğer sporculara ilişkin de konuşan Karaman, “Saffet Sancaklı ile takım arkadaşlığı yaptık. Alpay Özalan da milli takımlarda talebem oldu. Burada arkadaşlarımın iyilerini ve kötülerini söylemek bana yakışmaz. Onlar benim arkadaşlarım, dostlarım. Eminim ki kendi güçlerince ülkeye hizmet etmeye çalıştılar. Ama çok güçlü bir Ünal Karaman Meclis’te olacak. O gücü zaten vakti zamanı geldiğinde hissedeceksiniz” dedi.

Geçmiş dönemlerde MHP ve AKP'den de teklif aldığını belirten Karaman şunları söyledi:

“Geçmiş dönemde teklif aldığım partiler içerisinde MHP de vardı. Ondan önceki dönemde de, Abdulkadir Aksu’nun İçişleri Bakanı olduğu dönemde teklif aldım. O zamanlar futbola hizmet etmek istediğim için siyaset düşünmedim. Ama geçen süreç içerisinde ülkeme hizmet etmek gerektiği hissine kapıldım. Mevcut duruma baktığımda da benim için en uygun olanının Genel Başkanımız Meral Akşener’in başında bulunduğu İYİ Parti olduğunu düşündüm ve siyasete bu şekilde atıldım.”

"BERAT ALBAYRAK BİR GÜN YANIMA OTURURSA..."

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile yaşadığı polemiğin ardından Trabzonspor'daki görevinden ayrıldığına yönelik iddiaların sorulması üzerine Karaman, "Böyle bir polemiğe gerek yok. Ben hiçbir polemiğin içerisinde olmayacağım. Berat Albayrak bir gün yanıma oturursa ve o dönem yaşananları birebir konuşmak isterse, ben de o zaman yaşadığım şeyleri birebir konuşur cevap veririm” diye konuştu.

Editör: Yadigar Hanım