AKP kulisleri çalkalanıyor: Süleyman Soylu salonu terk etti! AKP kulisleri çalkalanıyor: Süleyman Soylu salonu terk etti!

Ülkemizde  işsizlik sorunuyla karşı karşıya kalan birçok üniversite mezunu genç iş bulamadığı için üniversite diplomalarının iptal edilmesini istiyorlar. 

Gençler okudukları bölümle ilgili iş bulamadıklarını, bir fabrikada çalışmak için müracat ettiklerinde üniversite mezunu oldukları için işe alınmadıklarını, yani diplomanın işe girmelerine engel olduklarını dile getiren gençler çare arıyor.

Fabrikalarda işçi olarak çalışmak isteyen üniversite mezunları diplomalarını iptal ettirmek istiyorlar.Diplomanın işçi olarak çalışmada bir engel olmamasını istiyorlar.

Üniversite mezunlarının diplomalarını iptal ettirmek istemelerinin sebebi,işçi olarak çalışabilmek için üniversite diplomasının gerekli olmaması yatıyor.

Fabrikalarda veya benzeri işlerde çalışacak olan bir kişinin, üniversite eğitimi almış olması genellikle işverenler tarafından fazladan bir özellik olarak değerlendirilmiyor.

diploma-1

Editör: Habererk Com