Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin güney, doğu ve güneydoğusunda etkili olması beklenen Suriye kaynaklı toz taşınımı uyarısında bulundu.

10 yılı aşkın süredir Suriye ile yatıp Suriye ile kalkmak zorunda kalan ve bırakılan Türkiye'ye bir Suriye uyarısı da Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden geldi.

'Ağlanacak halimize gülüyoruz' denilebilecek yorumlara sebep olan gelişme, Meteoroloji'nin Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu için Suriye kaynaklı toz taşınımı uyarısı yapmasıyla şekillendi.

EMEKLİLİK BEKLEYENLERE İÇİN YENİ HABER: 12,5 YILLA KISMİ EMEKLİLİK İMKANI! EMEKLİLİK BEKLEYENLERE İÇİN YENİ HABER: 12,5 YILLA KISMİ EMEKLİLİK İMKANI!

Yarın akşam saatlerine dek etkili olacağı tahmin edilen toz taşınımı, sosyal medyada Türk kullanıcılar tarafından mizahi bir dille paylaşıldı.

Uzmanlar ise başta hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.