TV100'de Karşı Mahalle programında CHP eski milletvekili Berhan Şimşek ile siyaset bilimci Taceddin Kutay arasında gerilim yaşandı. Kutay'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerinin ardından stüdyoda tansiyon yükseldi.
CHP eski milletvekili Berhan Şimşek ile siyaset bilimci Taceddin Kutay arasında sözlü kavga çıktı.

TV 100'de Hande Aydemir'in sunduğu Karşı Mahalle programındaki olay, sosyal medyada da gündem oldu.

"BİR DE PAPYON TAKMIŞSIN"

Konuklardan Berhan Şimşek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kuva-yi Milliye geleneğinden geliyorum" sözlerini destek verdi. Şimşek'in sözleri Taceddin Kutay'ı sinirlendirirken, Kutay Şimşek'e, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kuva-yi Milliye ile ne alakası var" diyerek tepki gösterdi.

Bunun üzerine Şimşek ise, Taceddin Kutay'a "Ne diyorsun sen, haddini bil, adam mısın, bir de papyon takmışsın" diyerek tepki verdi.

Karşılıklı söz kavgasının devam etmesi üzerine sunucu program sunucusu Hande Aydemir, araya girmek zorunda kaldı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afganistan konusunda dünyaya seslenmiş ve “Dünyaya sesleniyorum: Beni Erdoğan’la karıştırmayın. Kuvay-i Milliye geleneğinden geliyorum. Kimse kaçtığı yere askerimi bekçi, ülkemi de mültecilere açık hapishane yapamaz! Ben haram yemedim. Geliyoruz ve şimdiden söyleyeyim, çok çetin müzakereler sizi bekliyor. Yok öyle” ifadelerini kullanmıştı.