Antalya'nın Alanya ilçesinde yamaç paraşütü yapan Rus turist, kuvvetli rüzgarın etkisiyle hakimiyetini kaybederek kayalık alana çakıldı. İhbar üzerine bölgeye giden ekipler, güçlükle ulaştıkları ve vücudunda kırıklar olan turiste ilk müdahaleyi yaparak sedyeye bağladı. Ancak hava muhalefeti nedeniyle helikopterle alınamayan turistin, halat yardımıyla denize kıyısına indirilerek bot ile karaya çıkartılmasına karar verildi.


Olay saat 17.00 sıralarında Alanya Kalesi yakınlarındaki sarp kayalık alanda meydana geldi. İsmi henüz öğrenilemeyen Rus turist, ilçede paraşüt pistinin bulunduğu Yassıtepe mevkisinde yamaç paraşütü ile atlayış yaptı.

Rus vatandaşı, bir süre sonra Alanya Kalesi çevresinde süzüldüğü sırada rüzgarın etkisiyle hakimiyetini kaybederek kayalık alana çakıldı. Yaklaşık 150 metreden sarp kayalık alana çakılan turist için yardım talebinde bulunuldu.


İhbar üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ile İHH Alanya Arama Kurtarma ekipleri sevk edildi.

Ekipler güçlükle ulaştıkları ve hayatta olduğu belirlenen Rus vatandaşına ilk müdahalede bulunurken, bölgeden çıkarmak için kurtarma çalışması başlatıldı.

Editör: Habererk Com