Cübbeli Ahmetolarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, dün yayınlanan bir videosunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı çirkin sözlerle hedef aldı.

Cübbeli Ahmet, İHA'lar üzerinden hedef aldığı Yavaş'a şu ifadeleri kullandı:

''Sizden kim ne hayır bekler. Bir kısım insanlar CHP'ye rey verecek ya... Yapmadıkları kafirlik mi kaldı ya! Yapmadıkları kafirlik mi kaldı! Mansur Yavaş'a bir acaba koymuştuk, şimdi ona da çarpıyı koyduk. Çünkü adam dünkü konuşmasında, evvelsi gün 'Artık İHA'dan SİHA'dan bahsedilmeyecek biz gelirsek' diye ifade etti.

İHA, SİHA senin, benim namusumu koruyar ya... Ulan İHA, SİHA olmasa PKK bastı buraları... Benim karıma, senin kızına tecavüz edecek bunlar. Etmediler mi Doğu'da, Güneydoğu'da...Etmediler mi? Analar niye ağlıyor. Tecavüz etmediler mi kızlarına...

İHA, SİHA senin nerene girsin ya? Senin nerene girdi yani... Niye rahatsız oluyorsun? Sivri yerinden mi rahatsız oluyorsun, bir yerine girecek diye mi korkuyorsun?''

NE OLMUŞTU?

Mansur Yavaş, Bursa'da yaptığı konuşmasında İHA, SİHA ve TCG Anadolu Gemisi'ni geliştirenlere teşekkür ederken, bunların seçim malzemesi olarak kullanıldığını ve seçimden sonra yani ayın 15'inden sonra görevlerine döndüğünde vatandaşların asıl gerçeklerle, zamlarla, enflasyonla baş başa kalacağını belirtmişti.

Alpay Özalan, Yavaş'ın mitingdeki sözleri olan 'O Anadolu gemisi şimdi İzmir'e geldi, ayın 15'inden sonra gidecek. İHA, SİHA lafı da duymayacaksınız' sözlerini keserek paylaşmıştı.

Cübbeli Ahmet'ten 'yanmayan kefen'den sonra 130 liraya 'Hz.Muhammed terliği

CNNTurk'ün haberine göre görüntüler, Cübbeli Ahmet'in 4 yıl önce cemaatine yönelik yaptığı bir konuşmasından çekildi. Cübbeli Ahmet videoda 130 liraya satılan bu terlikleri giyenlerin evinin bereketli olacağını, evlerinin yanmayacağını, evin içerisindeki eşyaların çalınmayacağını, rüyalarında da Hz. Muhammed'i göreceklerini ileri sürüyor.

Terliğin özelliklerini sayan Cübbeli Ahmet, ardından da "Kutusunu yaptırıyorum, faziletlerini üzerine yazdıracağım" ifadelerine yer veriyor.

CÜBBELİ'NİN 'YAKMAYAN KEFEN' SOHBETİ ORTAYA ÇIKTI!

2015'te, Cübbeli Ahmet Hoca, basında çıkan "yakmayan kefen" satışı yaptığı ve hatta bu ürünün internet sitesinden satışını sohbetinde anlatarak cemaati satın almaya teşvik ettiği iddiasına "ulan ne alakası var" diyerek itiraz etmişti. Ancak o sohbetin görüntüleri ortaya çıkmıştı.

"Yanmaz kefen" tartışmalarına bir yenisi daha eklendi! Kişiyi kabir azabından koruyan kefenle ilgili olarak, böyle bir ürünün satışında yer almadığını söyleyen Cübbeli Ahmet'in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Cübbeli Ahmet o sohbetinde, kişiyi kabir azabından koruyacak kefenin özelliklerini anlatıyor, hatta satın alabilecekleri mağazanın adını bile veriyor.

CÜBBELİ: BENİMLE İLGİSİ YOK

Cübbeli Ahmet'in benimle ilgisi yok dediği o kefenle ilgili bugün ortaya ilginç bir görüntü ortaya çıktı. Görüntülerde Cübbeli Ahmet bir sohbetinde, kişiyi kabir azabından koruyacak kefenin özelliklerini anlatıyor.

"KABİR AZABINDAN KORUYOR"

Cübbeli o sohbetinde, belirttiği duanın ölünün kefenine yazılması gerektiğini söylüyor. İşte Cübbeli'nin o ilginç sözleri;

"Yazılırsa, o kişi mezarında korkmaz, kabrine cennetten bir pencere açar, cennet bahçelerinden bir bahçe yapar. Bu rivayetle amel etmek isteyenler, önceden yazdırmalı, yakınlarına da vasiyet yapmalı. Kefenin yerini de öğretmeli ki çünkü onlar telaştan başka bir kefen bulurlar. Bak benim kefeni burada demeli. Hazırlamalı diyor. Bu ismi şerifi yazdık bu kefene. İkinci olarak, bu ismi şerifi ya Kabe örtüsüne ya da ceylan derisine yazılmalı. Herkese Kabe örtüsü bulacak durumumuz yok. Benim kendime göre bir parçam var. Bayağı bu konuda bir bohça hazırladım ben. Telaştan beni de gömerler, sonradan açamazlar. İyi bir vasiyet yapmak gerekiyor.

Bu isimlerin hepsi bu kefende mevcuttur. Biri kağıda yazılıdır, kişinin göğsüne konulacak. Biri kefene yazılıdır, biri de ceylan derisine yazılıdır. Bu da size gelmiştir. Çarşamba'daki dükkanda hazır olmak üzere. Belki de hazırlanmıştır, sorarsınız. Kadın ve erkek farklıdır. Hepsi aynı değil."

Editör: Ali Özyiğit