Mansur Yavaş'tan Ankapark için bir hamle daha geldi. Yavaş’ın bu kez hedefinde parkı çürümeye bırakanlar oldu.
CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Kuşoğlu ve Seyit Torun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile beraber geçtiğimiz günlerde 3 yıllık hukuki sürecin sonunda belediyeye devredilen Ankapark’ta açıklamalarda bulunduğu görüldü.

Yavaş, Ankapark’ın çürütülmesinin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunduğunu duyurması dikkat çekti.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek tarafından yaptırılan; 801 milyon dolara mal olan ve 3 yıl süren hukuki sürecin ardından geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilen Ankapark'ın sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

“ANKARALININ PARASININ ÇARÇUR EDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek’in “801 milyon dolar değil, 400-500 milyon dolar harcandı” açıklamasına yönelik “fazlası var eksiği yok” yorumunu yaparak şunları söyledi:
“801 milyon doları kuruşuna kadar izah ettik. Altı aydır yayınlıyoruz. Bugüne kadar hiçbir itiraz gelmedi. 801 milyon dolardan fazlası vardır eksiği yoktur bundan eminim. Ankapark’ın bu şekilde çürütülmesine sebep olanlar hakkında dün Cumhuriyet Savcılığı’na da suç duyurusunda bulundum. Kimdir bunun sorumlusu Savcılık gelsin, araştırsın bulsun. Büyükşehir’in bir kusuru varsa gelsin bizi de incelesin. Kaç defa mahkemeye buranın hırsızlık yapılırken fotoğraflarını verdik. Kaç defa mahkemeden kendi lehimize tedbir istedik bunları göreceklerdir. Ankaralının parasının çarçur edilmesine asla izin vermeyeceğiz.”

“BİZE GÜZELLİKLE VERSELERDİ BUGÜN BURASI BÖYLE OLMAYACAKTI”

“Kaldı ki ben şöyle düşünüyorum; buranın işletmesi Çin’den malları getiren firmaya verilmiş. Buna da zaten ihaleye fesattan dolayı şikâyetlerimizi yaptık. Bu şahsa sanırım ısrar edilmiş. 5 defa ihale edilip kimse tutmayınca altıncısı bu şahsa verilmiş. Sayın Gökçek buranın korunmasını istiyor olsaydı iflas eden ve çalışmadığı için pandemiden önce burayı kapatan şahsa belediyeye devrettirseydi ve bize güzellikle verselerdi bugün burası böyle olmayacaktı.”
 

Editör: Ali Özyiğit