İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, ''Partiyi kurmak kolay ancak milletin kalbine kurmak zordur. Zor olanı yapacağız, milletin umuduna kuracağız partiyi'' açıklamasında bulundu! 

Millet İttifakı'nın seçim sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday yapmasına karşı çıkan ve ağır sözlerle İYİ Parti'den istifa eden Ağıralioğlu, katıldığı bir programda yeni parti kurma hazırlıkları içerisinde olduğu belli etti. 

"MİLLETİN KARŞISINA ÇIKACAĞIM" 

Görüşmelere başladığını söyleyen Ağıralioğlu, "Daha iyisini yapabilmeyi istişareye açtım. Yerel seçimin ardından istişaresini ettiği işi başlattım. İşin sonu memleketi yönetiyoruz iradesiyle buluştuğu gün, o programın bir iradesi vardır ve milletin huzuruna çıkacak. Milletin kalbine kurmak zordur partiyi. Tayyip Bey'i çok iyi izliyorum, neyin nasıl yapıldığına, yapılmadığına..." İfadelerini kullandı. 

"ÖZTRAK'IN YENİLDİKÇE ZEKASI AÇILIYOR" 

İktidarın tek amacının muhalefeti dağıtmak olduğunu söyleyen ve AK Parti'nin oyunun yüzde 30'un altına düştüğünü iddia eden CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın sözlerine de yanıt veren Yavuz Ağıralioğlu, "Olağanüstü bir tespit. Bu siyasi zekâ demek ki yenilgide, yenildikçe zekâsı açılıyor" dedi. 

Editör: Buse Ceren Balta