Darülaceze büyük bi yaşam alanına sahip büyük bir ailedir. İstanbul Arnavutköy’de açılacak olan Darülaceze, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılışı gerçekleşecek.

Aile ve Sosyal hizmetler bakanı Mahinur Özdemir Göktaş açıklamada şu konuşmaları yaptı. Göktaş “Bundan önce Cezayir’de Türkiye’nin Kuzey Afrika’da ilk kadın büyükelçisi oldum. 10 yıl Belçika parlamentosunda görev yaptım. En etkili 500 Müslüman listesinde defalarca ismim geçti.

Bilal Erdoğan'ın TÜGVA'sının yöneticisinden dansözlü içkili kutlama Bilal Erdoğan'ın TÜGVA'sının yöneticisinden dansözlü içkili kutlama

150 bin metrekarelik bir alan. Burası sayın cumhurbaşkanımızın vizyonu ile kuruldu. 1 yıllık rekor bir sürede tamamlandı. Bu şartlarda benzeri yok. Kuşaklar arası temasın kurulduğu bir mekan. İnsanlar dil, din, ırk ayrımı olmaksızın kapılarını açıyor. Örnek ve öncü model, dünyada benzeri yok. 928 kişi kalabilecek, ihtiyaca göre bin 400 kişiye çıkarılabilecek. Yatay mimariye uygun kuruldu. Londra’da en iyi hizmet binası ödülü aldı. Okmeydanı’ndaki binada hizmet devam edecek. Darülaceze 100 bin çocuğa yuva olmuş.

11 blok var. Camimiz, havramız, kilisemiz var. Birlikte yaşamanın bir örneği.” diyerek konuştu.

Editör: Şule Akyol