Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün 3 bakanın 6 Mart'a kadar istifa edeceğini ve bakanlık koltuğuna seçime kadar oturacak isimleri açıklamıştı.

O isimlerden biri olan Feridun Bilgin bugün kameralar karşısındaydı. 

Ulaştıma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile İstanbul'daki 4G Tanıtım Toplantısı'na katılan Müsteşar Feridun Bilgin objektiflerin odağı oldu. Lütfi Elvan'la birlikte 4G teknolojisini tanıtan Feridun Bilginuzun süredir bakanlıkta müsteşar olarak görev yapıyordu. 

feridun-bilgin-yeni-ulastirma-bakani-mi-olacak.jpg
YENİ ULAŞTIRMA BAKANI FERİDUN BİLGİN KİMDİR?

1964 yılında Sivas'ta doğan Feridun Bilgin, 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmasının ardından 1985-1987 yılları arasında Yıldız Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. İş hayatına 1986 yılında Devlet Planlama Teşkilatı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı olarak başladı ve 1991 yılında Planlama Uzmanı, 1992 yılında ise aynı yerde Grup Başkanı olmasını takiben aynı sene Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü'nde Şube Müdürü görevine atandı. 1996-1999 yılları arasında T.C. Üsküp Büyükelçiliği'nde Ekonomi Müşaviri görevinde bulundu. 15 Ekim 2003 tarihinde Hazine Müsteşarlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdür Vekili görevine, 2 Kasım 2007'de ise aynı göreve asaleten atandı. 30 Haziran 2010'da Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili görevine atanan Feridun Bilgin, 30 Temmuz 2010 tarihinden 2014 yılına kadar Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı görevini yürüttü ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüten M.Habib Soluk emekli olmasının ardından 1014 yılı itibarıyla UDHB müsteşarlığına atandı. Feridun Bilgin 7 Haziran seçimleri nedeniyle, seçim yasası gereği istifa edecek olan Ulaştırma BakanıLütfi Elvan’dan boşalan makama; 6 Mart 2015 tarihi itibariyle İçişleri Bakanı olarak atanmıştır. İyi derecede İngilizce bilen Feridun Bilgin evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: TE Bilişim