Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi Trabzon İl Başkanlığı’nın dün yapılan olağan kongresine katıldı.

Yeniden Refah Partisi’nden bugün yapılan açıklamaya göre; Erbakan, kongrede şunları söyledi:

KASIM’DA ERKEN SEÇİM YAPABİLİRLER”

“İktidarın mevcut şartlarda bu kışı geçirmesi zor görünüyor. Çünkü dükkanı döndüremiyorlar. Bu yüzden diyorum ki Kasım’da erken seçim yapabilirler”

“HANİ İŞ ÇOKTU SAYIN ERDOĞAN, BU BAŞVURULAR NE O ZAMAN”

“Sayın Erdoğan ‘Yahu utanmadan, sıkılmadan diyorlar ki ‘İşsizlik var’. Ne işsizliği ya? Yeter ki iş istesin vatandaş, iş çok’ dese de rakamlar bizi haklı çıkartıyor. Kendi açıkladıkları rakamlarda, 15-24 yaş grubunu kapsayan genç nüfusta işsizlik oranı yüzde 20,3'e yükseldi. Resmi işsizlik oranı yüzde 10,3, geniş tanımlı işsiz sayısı 8,2 milyon kişiye çıktı. Bugün Türkiye’de gerçek işsizlik 10 milyonun üzerinde. Son bir haftada çeşitli kamu kurumları tarafından açılan toplam 455 kişilik işçi kadrosu için tam 113 bin 812 kişi başvuru yaptı. Hani iş çoktu Sayın Erdoğan, bu başvurular ne o zaman?”

“ENFLASYONDA AÇIK ARA DÜNYA ŞAMPİYONUYUZ”

“Son 24 yılın rekorunu kıran enflasyon vatandaşı her geçen gün daha da yoksullaştırırken iktidar ise sürekli global enflasyonu öne sürerek vatandaştan sabır istiyor. Enflasyon canavarını tek haneye düşürme hedefi ile yola çıkan AK Parti hükümeti, aradan geçen 20 yılda Türkiye’yi uluslararası arenada da dünyanın en yüksek enflasyonuna sahip ülke haline getirdi. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) Temmuz 2022 enflasyon oranlarına göre Türkiye, yeni ekonomi modelinin uygulanmaya başlandığı Eylül 2021’den itibaren depara kalkarak yıllardır krizle boğuşan Arjantin’i geçti ve dünyada en yüksek enflasyonu yaşayan ülke oldu. Arjantin’de şu anda enflasyon yüzde 71 seviyesinde, Türkiye’de ise yüzde 81. Gerçek enflasyon ise ENAG’a göre yüzde 181. Ki bunun daha doğru olduğunu çarşıda, pazarda görüyoruz. Yıllık yüzde 181 enflasyonla ne Arjantin ne Venezuella bizimle yarışamaz. Kayıtsız şartsız dünyada enflasyonda şampiyonuyuz. İşte geldiğimiz nokta budur.”

Editör: Ali Özyiğit