Dünyanın en büyük video platformu ve en büyük 3. müzik platformu olan YouTube, bugün özellikle YouTube üzerinden etkinlikler düzenleyen ve canlı yayınlar yapanları ilgilendiren bir özellik geliştirdiğini açıkladı. Bugün tanıtımı yapılan özellik ile soru cevap etkinlikleri çok daha kolay yapılacak.

Uygulama ve oyun geliştiricileri başta olmak üzere pek çok şirket, genellikle Reddit ya da YouTube üzerinde “AMA” etkinlikleri düzenliyor. “Ask me Anything” yani “Bana her şeyi sor” anlamına gelen bu etkinliklerde geliştiriciler ya da yetkililer ürünleri hakkındaki soruları cevaplıyor. Genellikle canlı yayınlarda yapılan bu etkinliklerde pek çok zaman sorulan sorular diğer sohbet mesajlarının arasında kayboluyor.

Yeni özellik sayesinde canlı yayın yapan kişiler istedikleri bir soru cevap etkinliği başlatabilecek. İzleyiciler ise sohbet penceresinin üzerindeki soru cevap sekmesine tıklayarak sorularını sorabilecek. Sorulan tamamı yayıncılara özel bir soru cevap alanında görünecek ve yayıncılar istedikleri soruyu tek tuşla sabitleyebilecek.

Önümüzdeki günlerde kademeli olarak tüm kullanıcılara sunulacak özelliği kullanarak sorulan soruların 200 soruyla sınırlı olacağını ve yeni sorular soruldukça eskilerinin silineceğini de hatırlatalım.

Editör: Yadigar Hanım