İYİ Parti'de toplu istifa İYİ Parti'de toplu istifa

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Kayseri’nin Melikgazi MHP ilçe kongresinde yaptığı konuşmasında sert açıklamalarda bulundu. 

Halaçoğlu, “Bugün başı boş üç-beş çapulcunun iktidardan destek alarak Güneydoğu’da hakimiyet kurması, zannetmeyin ki bu toprakları onlara bırakacağız, o toprakları kan dökerek almak zorundalar. O topraklar kanla alınmıştır yine kanla geri alınacaktır” dedi.

Halaçoğlu daha önce yaptığı açıklamada da Kürt diye bir şey olmadığını ve Kürt’üm diyenlerin çoğunun aslında Türkmen olduğunu söylemişti.

"BİRİLERİNİN VİCDANI OLMAYABİLİR"

Yusuf Halaçoğlu katıldığı kongrede, “Birilerinin vicdanı olmayabilir. Vicdanı olsa 17-25 Aralık olmazdı. Aklı olsa, 17-25 Aralık’tan önce birlikte oldukları, paralel yapının devleti yıkmanın peşinde olduklarını söyleyerek gaflet içinde bulunmazlardı” diye konuştu ve sözlerine şöyle devam etti;

"HEP BİRİLERİNİN ESİRİ OLDUK"

“Gaflet içinde bulundular ve dediler ki, ‘Ne istediniz de vermedik? Siz mi açtınız o okulları bizim desteğimiz ile açtınız’ dediler. Suçladıklarının işbirlikçileri olduğunun farkına varırdık aklımızı kullansak. Hep birilerinin esiri olmak zorunda kaldığımızı düşünüyoruz.

"O TOPRAKLAR KANLA GERİ ALINACAK"

Bugün başı boş üç-beş çapulcunun iktidardan destek alarak Güneydoğu’da hakimiyet kurması, zannetmeyin ki bu toprakları onlara bırakacağız, o toprakları kan dökerek almak zorundalar. O topraklar kanla alınmıştır yine kanla geri alınacaktır.

"ÜLKÜCÜLER SUSUYORSA BUNUN SEBEBİ VARDIR"

Hiç kimse zannetmesin ki oldu bittiye getirilerek şehitlerimizin kanı akmış o topraklar birkaç çapulcuya peşkeş çekilecektir. Eğer ülkücüler susuyorsa bunun bir sebebi vardır. Vaktinden önce çiçek açmaz, açarsa meyve vermez. Her şeyin bir vakti vardır. Sabrın gücü kadar başka güç yoktur. Sabır patladığı zaman, Türk milleti patladığı zaman dünya sarsılır. Bunu da herkes böyle bilsin.”

Editör: TE Bilişim