Kavurucu sıcaklarda sıvı kaybı büyük tehlike: Peki ne yapmalı? Kavurucu sıcaklarda sıvı kaybı büyük tehlike: Peki ne yapmalı?

Amerika’da yaşayan ünlü Doktor Mehmet Öz, dudak ve burnu kapsayan  kısmı ölüm üçgeni olarak tanımladı, asla oynamayın dedi

Ağız ve burun bölümünü ölüm üçgeni olarak değerlendiren Doktor Mustafa Öz buradaki en ufak bir enfeksiyonun beyne ulaşabileceği  söyledi.

 ''Ağız ve burnun kapsadığı ölüm üçgeni diye adlandırılan bölümün enfeksiyon kapma ihtimali var. Bu bölgeye dokunmayın. Bu bölgedeki sivilceleri sıkmayın, estetik yaptırırken çok dikkatli olun. Yüzünüzdeki o bölgeyle asla oynamayın. Çünkü bu arada gelişen bir enfeksiyon beyne ulaşıyor, komplikasyonlara yol açma ihtimali yüksek çok fazla dokunmamamız gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

Amerika’da yaşayan ünlü Doktor Mehmet Öz: ''Ellerimizle her yere dokunuyoruz sonra da elimizi ağzımıza burnumuza götürüyoruz işte tehlike başlıyor. mukoza  üzerinde bir enfeksiyona yol açarlarsa bu enfeksiyonun da beyne ulaşma ihtimali var ve sonuçları çok ağır oluyor'' dedi.

Editör: Habererk Com