Zafer Partisi Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Uğur Tarhan gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Tarhan, açıklamasında Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne tepki gösterdi.

Tarhan tepkisinde, “Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün logosundaki Türk Bayrağı kime battı?” Şeklindeki ifadeleri kullandı.

Uğur Tarhan’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

“SÖZÜM ONA MODERN LOGODA TÜRK BAYRAĞI BULUNMUYOR”

Bayrak şairimiz Arif Nihat ASYA, ‘’Ağıt’’ şiirinde şöyle seslenir: ‘’Ben ki ateşle konuşurdum, selle konuşurdum/İdil’le, Tuna’yla, Nil’le konuşurdum/ ‘’Sangaryos’’u ‘’Sakarya’’ , İkonyom’’u ‘’Konya’’ yapan / Dille konuşurdum.’’

Türk Milleti’ne, ‘’Sangaryos’’u ‘’Sakarya’’, ‘’İkonyom’’u ‘’Konya’’ yaptıran kudretin kaynağı neydi? Bu soruya yalnızca; ‘’kılıcının gücü’’şeklinde cevap verenler yanılmaktadır. Zira, Türk Milleti’ni Anadolu ve Balkanlar başta olmak üzere eski dünyanın hakimi kılan sedece kılıcının gücü değildi. Kılıcın ötesinde ve üzerinde olan bu büyüleyici gücün adı Türk– İslam Medeniyeti idi. Ve hiç kuşku yok ki, Türk – İslam Medeniyeti’nin başat alameti ‘’vakıf kültürü’’dür.

1048’de Selçuklular ile başlayan ve Cumhuriyet devrinden itibaren Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde süregelen bu kültürel miras milletimizin ortak değeridir.

Bugüne kadar logosunda kitap şeklindeki Türk Bayrağı ile temsil edilen Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yeni logosundan Türk Bayrağı çıkarılmıştır. Ne yazık ki; sözüm ona modern logoda Türk Bayrağı bulunmuyor.

“YENİ LOGODAKİ TÜRK BAYRAĞI EKSİKLİĞİNİ YERİNDE GİDERECEĞİZ”

Alışılagelmiş basın açıklamalarındaki resmi dile bağlı kalmadan yani lafı hiç evirip çevirmeden soruyoruz:

‘’Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün logosundaki Türk Bayrağı kime battı?‘’

Yeni logo tasarımı için anlaştığınız ajansa, yeni logoda Türk Bayrağı’nın yer almaması talimatını hanginiz verdiniz?

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün logosundaki Türk Bayrağı’nın kaldırılması kararının altına nasıl imza atabildiniz?

Bir-iki gün konuşulur, bir-iki haber yapılır, sonra kapanır gider diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Çünkü, Zafer Partisi olarak bu konuyu yalnızca bir basın açıklaması ile kapatmayı düşünmüyoruz

Allah izin verirse, 27 Eylül 2021/ Pazartesi günü, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün kapısına geleceğiz. Ellerimizde Türk Bayrakları olacak. Ve yeni logodaki Türk Bayrağı eksikliğini yerinde gidereceğiz.

Şayet, o güne kadar sizler gereğini yerine getirmez iseniz…