Zafer Partisi, Çanakkale ruhunu yaşatmak için 57. alayın savaş sırasında karargah kurduğu alanda kamp kurdu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın çağrısına uyan yüzlerce vatandaş, Türkiye'nin çeşitli illerinden topluca ya da kendi imkanları ile Çanakkale'ye geldi. Geceyi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve partililer birlikte Çanakkale 57. Alay mevzilerinde geçirmek için gelen vatandaşların büyük çoğunluğunun gençlerden oluştuğu görüldü. Kamp alanına aileleriyle gelen katılımcılar geceyi geçirecekleri kamp alanlarına yerleşti. 

Etkinliğe çeşitli sosyal ve yaş gruplarından yaklaşık 4000 kişinin katıldı.

Güvenliği Jandarma ekipleri ve Zafer Partisi gönüllerinin sağladığı etkinlikte katılımcılara akşam yemeği olarak 57. Alay'a en son akşam yemeği olarak verilen buğday çorbası, üzüm hoşafı ve peksimet dağıtıldı. 

Sabah şafak sökerken aynı tayınla kahvaltısını yapacak olan grup kahvaltıdan sonra 57. Alay'ın kamp yerinden ayrılarak mevzilere doğru yürüyüşe geçecek. Etkinliğe koltuk değnekleri ve tekerlekli sandalye ile katılanların da olduğu görüldü. Bu katılımcılara da yardımcı olmak üzere gönüllüler görevlendirildi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, burada yaptığı konuşmada programın bir siyasi parti etkinliği olmadığını, tüm siyasi görüşlere sahip vatandaşların ve soydaşların atalarını anmak üzere bu alanda toplandığını söyledi.

Ümit Özdağ'ın ardından yazar Nihat Genç Çanakkale Savaşı ve 57. Alay tarihini anlattı.

Öte yandan Jandarma ekipleri, Çanakkale Valiliğinin talimatı üzerine grubun orman yolunu kullanarak Conkbayırına gidemeyeceğini açıkladı. Ancak grup, Çanakkale ruhunu yaşayabilmek için 57. Alayın kullandığı orman yolunu kullanmak istiyor.

Editör: Yadigar Hanım